سه آلبوم موسیقی کودکان در راه بازار

آلبوم موسیقی «هاجستم و واجستم» به آهنگ‌سازی «آیدین کاظمی‌زاد» در کنار دو آلبوم دیگر از کیوان کیارس و صابر جعفری، مراحل نهایی تکثیر و تولید فیزیکی را می‌گذرانند و به‌زودی از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به بازار موسیقی کودکان عرضه خواهد شد.

موسیقی نو: به نقل از خبرگزاری ایرنا از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، به گفته‌ محمدرضا کریمی صارمی، معاون تولید کانون، این آلبوم در کنار دو آلبوم دیگر ازکیوان کیارس و صابر جعفری، مراحل نهایی تکثیر و تولید فیزیکی را می‌گذرانند و به‌زودی به بازار موسیقی کودکان عرضه خواهد شد.

 

هاجستم و واجستم شامل قطعاتی چون آموزگار، باران، بازی، گنج، هاجستم، حیوانات، کبوتر، کتاب، خانه، خدا، مداد رنگی، سفر و صداها است که از سوی آیدین کاظمی‌زاد آهنگسازی و تنظیم شده است.

 

این آهنگساز در گفت‌وگو با روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون درباره‌ شکل‌گیری این اثر گفت: با توجه به این‌که سال‌هاست در مهدکودک‌ها و مدارس، کار پرورش و تعلیم کودکان و نوجوانان به واسطه‌ موسیقی را انجام می‌دهم و نیاز آموزشی آن‌ها را به عینه لمس کرده و با مدیران مهدها و مدارس هر روز گفت‌وگو می‌کنم، بنابراین با شناخت خوب و قابل قبول از این نیازها اشعار را انتخاب کرده و موسیقی را با توجه به درخواست و علاقه‌ کودکان امروز و البته توان اجرایی آن‌ها ساخته و پرداخته‌ام.

او توضیح داد که این آلبوم در راستای آشنایی کودکان و نوجوانان با ریتم‌ها و ملودی‌های مختلف با مفاهیم واحد کاری ساخته شده‌اند.

با توجه به سابقه، وقتی بچه‌ها ترانه‌های مورد علاقه‌ی خود را بارها می‌شنوند، توانایی همراهی و خواندن آن ترانه را پیدا می‌کنند و بسیار ملموس به لحاظ ملودی، ریتم، آوا، حرکت، نظم، بیان، درک مفاهیم و.. رشد می‌کنند.

این هنرمند عرصه‌ موسیقی تاکید کرد که من بیش از چند ده ترانه برای گروه‌های سنی مختلف کودک و نوجوان ساخته و یا تنظیم کرده‌ام، اما این آلبوم از هر نظر متفاوت و برتر از همه‌ آثاری است که تا به حال برای کودکان و نوجوانان ساخته‌ام.

در این آلبوم علاوه بر کاظمی‌زاد که سازهای الکترونیکی و پیانو را نواخته، ارم هوربد فلوت،کیوان کیارس سه‌تار و گیتار الکترونیک، سحر حاتمی پرکاشن، نوید قزوینیه تار، و نیاز بهرامی و عسل ساغری ویولون را نواخته‌اند.

تنبک و کاخن را علی آشتیانی، ترومپ را ارشیا صداقت، تومبا و بانگو را وحید روحانی، سنتور را حسین رضایی‌منش، گیتار کلاسیک و آکوستیک را امید روحانی، و دف را مهشید خادمی نواخته‌اند.

همچنین فریبا اسدی، رویا اسدی و صابر جعفری خوانندگان این گروه و سارینا کاظمی‌زاد گوینده‌ خردسال گروه بوده‌اند.

این سه آلبوم به‌زودی پس از رونمایی رسمی، در تمامی مراکز فروش آثار فرهنگی و هنری عرضه می‌شود.