زندگینامه «هنری دِ ویکند»/خواننده، ترانه سرا و آهنگساز کانادایی

 

 

موسیقی نو: «هنری دِ ویکند (the weekend)» با نام اصلی«ابل مک کونن تسفی» خواننده، ترانه سرا و آهنگساز کانادایی متولد ۱۶ فوریه ۱۹۹۰ در اسکاربرو، انتاریو، تورنتو است.

ابل تنها فرزند پدر و مادرش ماک کونن و سمرا تسفی است. آن‌ها جزو مهاجران اتیوپیایی بودند که در دهه ۱۹۸۰ به کانادا مهاجرت کردند.

از آن جایی که وضع مالی خوبی نداشتند، مادر وی برای تامین مخارج زندگی مجبور بود در چند زمینه از جمله پرستاری، پذیرایی و نظافتچی مدرسه شبانه، کار کند. همچنین پدرش ماک کنن تسفی، هنگامی که ابل نوزاد بود او را ترک کرد؛ از این رو ابل نزد مادر بزرگ مادری‌اش بزرگ شد. او ابل را به کلیسای ارتدکس توحیدی اتیوپی می‌بُرد و ابل تحت تاثیر زندگی با او علاوه بر زبان نخست، زبان امهری و سامی را هم آموخت.

«تسفی» در ۱۱ سالگی مصرف ماری جوانا را شروع کرد و مدتی بعد به مخدرهای قوی‌تر هم روی آورد!

او دوران دبیرستان خود را در مدرسه samuel hearne سپری کرد و سپس به موسسه دانشگاهی وست هیل جهت ادامه تحصیل رفت.

در طول بزرگ شدن به سبک‌های مختلفی از موسیقی گوش می‌داد؛ از جمله quiet storm ،indie rock، هیپ هاپ، سول، فانک و پست پانک.

ابل بعدها در مصاحبه‌ای گفت که آهنگ don’t stop ’till you get enough مایکل جکسون برایش خیلی تاثیرگذار بوده، باعث شده صدایش را پیدا کند و به تعبیری دلیل خوانندگی اوست.

 

دوران حرفه‌ای د ویکند

د ویکند تلاش در مسیر موسیقی را از دوران دبیرستان خود آغاز کرد. او از نشان دادن استعدادهایش هیچ ابایی نداشت و شاید بتوان ابراز کرد که یکی از دلایل موفقیت و محبوبیت او در طول تمام این دوران‌ها، همین جسارت اوست.

او در اواخر سال ۲۰۱۰ به صورت ناشناس چند آهنگ را با نام کاربری «د ویکند» در یوتیوب منتشر کرد. تا سال ۲۰۱۱ سه میکس تیپ با نام‌های خانه بادکنک‌ها، پنجشنبه و انعکاس‌های سکوت منتشر کرد که مورد تحسین منتقدین واقع شد.

د ویکند در ادامه تلاش‌هایش آهنگ‌های رایگانی را در سال ۲۰۱۱ خواند؛ در همان سال با دریک (خواننده و رپر کانادایی) در آهنگ take care همکاری کرد و سرانجام با universal’s republic records (یک شرکت ناشر موسیقی آمریکایی) قرارداد بست.

فعالیت او در سال ۲۰۱۱ همچنان ادامه داشت و تسفی در همان سال آلبوم تلفیقی سه گانه را منتشر کرد که ۳۰ قطعه شامل ریمسترهایی از میکس تیپ و سه آهنگ اضافی بود؛ ناشران آن هم ریپابلیک ریکوردز و ایکس او (ناشر موسیقی کانادایی که توسط د ویکند و مدیربرنامه‌هایش امیر اسماعیلیان بنیان گذاری شده است) بودند.

نخستین آهنگ گروهی که د ویکند ساخت در سال ۲۰۱۲ به طور رسمی منتشر شد.

نکته‌ی جالب و یا حتی تعجب آور راجع به د ویکند این است که با وجود شهرت و محبوبیت رو به رشدی که داشت، خود را از جمعیت پنهان می‌کرد! او اکثر مصاحبه‌ها را رد می‌کرد و در آلبوم سرزمین بوسه (kiss land) سال ۲۰۱۳ از تصویر زنان به جای تصویر خودش استفاده کرد. این مشخصه در او، به شهرتی که به دست آورده بود لطمه می زد.

د ویکند با خوانندگان دیگر هم همکاری داشت؛ سال ۲۰۱۲ با ویز خلیفه در آهنگ remember you، سال ۲۰۱۴ با ریک راس در آهنگ mastermind، کارگردانی آهنگ love me harder از مکس مارتین و آریانا گرانده در همان سال (۲۰۱۴). او همچنین برای فیلم the fifty shades of gray یک ترک به نام earned it خواند که موفقیت بسیاری برایش به ارمغان آورد.

آلبوم‌های بعدی او شامل زیبایی پشت دیوانگی (beauty behind the madness) سال ۲۰۱۵، استاربوی (۲۰۱۶) و آخر شب (۲۰۲۰) هستند که هر کدام یک گام رو به جلو در مسیر موفقیت و محبوبیت او در این عرصه بوده‌ و با اقبال عمومی خوبی روبرو شده‌اند.

جوایز

  • د ویکند ۳ بار برنده جایزه گرمی و ۱ بار نامزد دریافت اسکار شده است.
  • نامزد جایزه اسکار برای آهنگ earned it فیلم the fifty shades of gray
  • برنده جایزه گرمی برای آهنگ earned it فیلم the fifty shades of gray
  • برنده جایزه گرمی برای آهنگ استاربوی
  • نامزد جایزه بهترین آلبوم سال در ۵۸امین مراسم جایزه گرمی برای آلبوم زیبایی پشت دیوانگی (beauty behind the madness)
  • جایگاه اول بیلبورد ۲۰۰ برای آلبوم زیبایی پشت دیوانگی (beauty behind the madness)
  • سه جایگاه بالای جدول آهنگ‌های داغ ار اند بی بیلبورد برای سه آهنگ آلبوم زیبایی پشت دیوانگی شامل:

تپه‌ها

صورتم را نمی‌توانم حس کنم

این رو به دست آوردی

 

تصویر د ویکند در کنار سلنا

رابطه‌های د ویکند

ابل تسفی (د ویکند) در سال ۲۰۱۵ با بلا حدید (مدل مانکن آمریکایی) شروع به قرار گذاشتن کرد. در همان سال حدید در نماهنگ «در شب» د ویکند حضور پیدا کرد. همچنین در پنجاه و هشتمین مراسم جایزه گرمی، تسفی و بلا حدید به عنوان یک زوج در فرش قرمز حضور پیدا کردند. تا اینکه در نهایت اواخر ۲۰۱۶ خبر جدایی آن‌ها به طور رسمی منتشر شد؛ دلیل جدایی تداخل برنامه‌هایشان با یکدیگر و مشغله عنوان شد!

هرچند گفته می‌شد که بلا حدید و د ویکند با وجود جدایی هنوز عاشق هم بودند، اما د ویکند ابتدای سال ۲۰۱۷ و مدت کمی بعد از جدایی از بلا حدید، با سلنا گومز خواننده و بازیگر مطرح آمریکایی وارد رابطه شد. این موضوع سبب ناراحتی بلا حدید شد چون هنوز عاشق د ویکند بود و او را فراموش نکرده بود؛ تا حدی که وقتی سلنا گومز پستی در اینستاگرام از خودش و د ویکند منتشر کرد، بلا حدید او را آنفالو کرد!

به هرحال رابطه‌ د ویکند و سلنا گومز هم دوامی نداشت و آن دو بعد از ده ماه دوستی، در اکتبر ۲۰۱۷ از هم جدا شدند؛ علت جدایی سلنا گومز و د ویکند هنوز هم مشخص نیست.

می‌توان گفت بزرگ‌ترین دستاورد د ویکند در این رابطه ده ماهه، افزایش شهرت بود.

 

تصویر د ویکند بعد از جراحی

جراحی د ویکند

هنری د ویکند اولین بار در آگوست ۲۰۲۰ در جوایز MTV VMA با چهره‌ای خون آلود دیده شد که باند و پروتز بر صورت دارد؛ برخی مدعی شدند د ویکند عمل جراحی پلاستیک گسترده برای حضور در موزیک ویدیو خود save your tears انجام داده است!

اما در نهایت خود د ویکند در زمان انتشار آلبوم جدیدش به نام پس از ساعت‌ها از راز چهره‌ عجیب خود پرده برداشت و گفت: «سر و صورت باند پیچی شده‌ام به هدف بزرگ‌نمایی و کشاندن نگاه‌ها به مسئله فرهنگ پوچ سلبریتی‌های هالیوودی است؛ کسانی که به دلایل بسیار سخیف و سطح پایین، چهره و بدن خود را زیر تیغ جراحی می‌برند تا مورد تایید قرار بگیرند.»

 

آهنگ‌های د ویکند

لیست زیر شامل برترین آهنگ‌های د ویکند است:

Call out my name

Wasted times

I was never there

Hurt you

Privilege

Pray for me

Starboy

I feel it coming

Can’t feel my face

Earned it

Some way

Party monster

Rockin’

The hills

Wicked games

Sidewalks

Might not

False alarm

Reminder

 

منبع: bekhoun.com

 

«خوشحال می شویم دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید»