زندگینامه «تیلور سویفت» خواننده آمریکایی

 

موسیقی نو: زندگینامه «تیلور سویفت»: او با نام کامل تیلور آلیسون سویفت در ۱۳ دسامبر ۱۹۸۹ در یکی از شهرهای پنسیلوانیا به دنیا آمد. تیلور در شهر ویومیسیتگ بزرگ شد. وی از کودکی صدای خوبی داشت و این را تمام اطرافیان او تایید می‌کنند. در کودکی در مدارس آواز می‌خواند و عضو گروه سرود مدرسه بود.

وی برای ادامه خوانندگی در سن ۱۵ سالگی به ایالت تنسی مهاجرت کرد. پدر او اسکات کینگزلی کارگزار بورس بود و مادرش آندره فینلی خانه دار بود. برادر تیلور آستین کینگزلی نیز بازیگر است.

 

زندگینامه تیلور سویفت خواننده

مادر بزرگ تیلور یک خواننده اپرا بود. یکی از دلایلی که او از کودکی به خوانندگی علاقه نشان می‌داد مادر بزرگش بود. تیلور در سن ۱۰ سالگی در بسیاری از رویدادهای آواز شرکت می‌کرد. وی در سن ۱۶ سالگی به شهرت بزرگی در صنعت موسیقی رسید. در پایان ۱۶ سالگی وی را در ایالات متحده به عنوان خواننده سرشناس می‌شناختند.

تیلور سویفت ۱۷۵ سانت قد دارد و جزء زنان قد بلند در حرفه خود است. وی به مدرسه «آلوورنیا مونتسوری» می‌رفت. او و برادرش در کودکی به همراه پدر و مادرشان به کلیسا می‌رفتند و در کلاس‌های کتاب مقدس شرکت می‌کردند؛ زیرا پدر و مادرشان نسبتا مذهبی بودند.

تیلور زمانی که ۹ ماهه بود مادرش او را به اسب سواری می‌برد به همین دلیل علاقه وی به اسب سواری ریشه در کودکی وی دارد.

او هم اکنون سوار کار ماهری است و نام اسب خود را «جینجر» گذاشته است. او معتقد است اگر خواننده نمی شد، سوار کاری را برای حرفه خود انتخاب می‌کرد.

تیلور زمانی که ۱۲ ساله بود تمام تابستانش را به نوشتن رمان ۳۵۰ صفحه‌ای گذراند و با این که بسیار زحمت کشید اما هیچگاه رمانش چاپ نشد. وی بعد از این شکست، به دنبال یادگیری موسیقی رفت و توانست گیتار را به طور کامل بیاموزد. او اولین آهنگ خود را «خوشبختی تو» نام گذاری کرد.

تیلور می‌گوید: بیشترین تاثیر موسیقی را «شنایا» بر روی من گذاشته است. همچین به گفته او افراد دیگر نیز تاثیر بسیاری روی او گذاشته‌اند؛ از جمله این افراد می‌توانیم به لی آن ریمس، تینا ترنر، دالی پارتن و مادربزرگ وی اشاره کنیم. با اینکه مادربزرگ تیلور یک خواننده خوش صدای اپرا بود اما تیلور در ابتدا سبک کانتری را برای خود انتخاب کرده بود.

 

 

تصویر خواننده تیلور سویفت

زندگی حرفه‌ای

تیلور در سال ۲۰۰۶ اولین آلبوم خود را روانه بازار کرد. وی نام آلبوم را به نام خود انتخاب کرد. از آهنگ‌های این آلبوم ۵ تک آهنگ به عنوان پر بازدیدترین‌ها در همان سال انتخاب شد.

تیلور در سال ۲۰۰۸ نامزد بهترین خواننده تازه وارد در جایزه گرمی شد. او دارای گواهی نامه پلاتین سه گانه از انجمن صنعت ضبط آمریکا است.

بیشتر رسانه‌ها درباره زندگینامه و حرفه‌ی تیلور می‌نویسند؛ اما یکی از رسانه‌های بسیار معروف به نام «نیویورک تایمز» در وصف تیلور چنین نوشت: او یکی از بهترین ترانه سراهای پاپ و در درجه نخست کانتری است.

همه تیلور را یک فرد عملگرا می‌دانند که بیشترین تماس را با زندگی درونیش دارد. نیلسن سوند اسکن می‌گوید تیلور سویفت بزرگ‌ترین هنرمند موسیقی از نظر فروش در سال ۲۰۰۸ است. فروش آلبوم وی در سال ۲۰۰۸ حدود ۴ میلیون نسخه بوده است. آلبوم‌های بی باکو او در پایان سال ۲۰۰۸ شماره ۴ و ۶ فروش را با ۱/۵ و ۲/۱ میلیون عدد بدست آورد.

نیلسن سوند اسکن از مجموعه فروش آلبوم‌ها عنوان بهترین فروش آلبوم را به تیلور داد.

تیلور سویفت در سال ۲۰۰۹ از سوی مجله «بیلبورد» به عنوان هنرمند سال انتخاب شد. او اولین خواننده در تاریخ نیلسن سوند اسکن است که با دو آلبوم متفاوت در رتبه بندی ۱۰ آلبوم برتر قرار می‌گیرد.

از دیگر افتخارات او در ابتدای فعالیتش قرار گرفتن آلبوم وی به مدت شیش هفته پیاپی در رتبه یک است. در ژانویه ۲۰۰۸ آهنگ‌های او بیش از ۲ میلیون دانلود اینترنتی داشتند و این در نوبه خود یک رکورد محسوب می‌شود.

مجله فوریز در سال ۲۰۰۹ او را به عنوان ۱۶۹مین فرد مشهور با درآمد ۱۸ میلیون دلار انتخاب کرده است.

در سال ۲۰۱۰ سویفت توانست جایگاه ۱۲ ام را با درآمد ۴۵ میلیون دلار در مجله فوربز به خود اختصاص دهد. در ابتدای سال ۲۰۱۰ «نیلسون سوند» اسکن او را در صدر لیست فروش آهنگ‌های دیجیتالی قرار داد؛ زیرا آهنگ‌های او ۲۸ میلیون بار فروش رفته بود که در تاریخ دنیا موسیقی بی سابقه است. به طور کلی وی از ابتدا فعالیت خود تا به امروز موفق شده است ۲۰ میلیون نسخه آلبوم و ۳۳ میلیون تک آهنگ در سراسر جهان به فروش برساند.

 

 

 

تصویر Taylor Swift

 تیلور سویفت و همسرهایش

 

جو جوناس

اولین رابطه تیلور در دنیای موسیقی با «جو جوناس» بود. در سال ۲۰۰۸ بود که زمزمه‌های دوستی این دو رسانه‌ای شد؛ اما چندی نگذشت که این دو برای همیشه از یکدیگر جدا شدند.

تیلور لاتنر

دومین رابطه او با بازیگر و مدل آمریکایی «تیلور لاتنر» بود. وی دو سال از تیلور سویفت کوچک‌تر بود. این رابطه نیز مانند روابط دیگر فقط چند ماه دوام داشت.

جیک جیلنهال

جیک بازیگر سرشناس آمریکای متولد ۱۹۸۰ است. جیک زمانی که با تیلور رابطه داشت ۳۰ ساله بود و این اولین رابطه تیلور به فاصله سنی ۹ سال بود. این رابطه سرانجامی نداشت و این دو از هم جدا شدند.

هری استایلز

«هری استایلز» یکی دیگر از افرادی بود که تیلور با او رابطه داشت. هری ۵ سال از تیلور کوچک‌تر بود. این رابطه نیز بعد از چند ماه پایان یافت.

 

بهترین آلبوم تیلور سویفت (جوایز و افتخارات)

تیلور سویفت، افتخارات بسیاری در دوران فعالیت خود کسب کرده است که ما به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

وی در سال ۲۰۰۸، ۲۰۱۲، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ برنده جایزه موسیقی کانتری شد.

وی در سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ برنده جایزه موسیقی آمریکا برای آلبوم و زن هنرمند سال شد.

همچنین او در فستیوال‌های زیادی نامزد شده است که در برخی از آن‌ها نتوانسته جایزه‌هایی دریافت کند. وی معتقد است برنده شدن در جشنواره نشان قوی بودن در کار نیست و گفته است که من برای طرفدارهایم همیشه بهترین کار را آماده کرده‌ام.

 

 

 

منبع: بخون دات کام