زندگینامه ریکی مارتین خواننده پرحاشیه

انریکه مارتین مورالس ملقب به ریکی مارتین خواننده اهل پورتوریکو متولد ۷ دسامبر ۱۹۷۱ است. بیوگرافی ریکی مارتین پر از فراز و نشیب‌های گوناگون است.

 

موسیقی نو: «ریکی مار تین» از ۶ سالگی شروع به خواندن کرد و با پیوستن به گروه «منودو» فعالیت خود را در ۱۲ سالگی به طور رسمی آغاز کرد. فیفا در سال ۱۹۹۸ ریکی مارتین را برای خواندن در جام‌ جهانی دعوت کرد و باعث شهرت ریکی مارتین شد. ریکی مارتین لقب پادشاه پاپ لاتین را دارد. در قسمت زیر می‌توانید عکس ریکی مارتین را ببینید.

 

زندگینامه

ریکی مارتین متولد ۷ دسامبر ۱۹۷۱ در پورتوریکو بود و پدرش روانشناس و مادرش حسابدار بود. او ۳ برادر ناتنی از پدر، ۲ برادر و یک خواهر ناتنی از سمت مادری داشت.

پدر و مادر ریکی زمانی که او دوساله بود از هم جدا شدند؛ ریکی نزد پدر مادری خود بزرگ شد. خانواده وی کاتولیک مذهب بودند و شاید یکی از دلایل علاقه مندی او به خواندن و موسیقی این بود که زمانی که روی سن کلیسا می‌رفته خودش را روی استیج در حال اجرا تصور می کرده.

 

شروع فعالیت‌ها

ریکی از ۶ سالگی خادم محراب کلیسا بود و همین امر به گفته خودش حس اجرای استیج را به او می داد. ریکی خواندن را از همان کودکی شروع کرده و قاشق و چنگال حکم میکروفون را برایش داشت.

اولین حضور خود را در تبلیغات تلویزیونی شروع کرد و بعد از کسب شهرت به واسطه تبلیغات در گروه پسرانه پورتوریکویی تست داد؛ ابتدا ریکی را به خاطر قد کوتاهش نپذیرفتند ولی با سماجت‌هایی که از خود به خرج داد توانست مدیران گروه منودو را متاثر کند و به عضویت این گروه درآید. ریکی در مدتی که با گروه بود، حدود ۱۱ کار را ضبط کرد.

ریکی به همراه این گروه سفیر به صلح یونیسف پیوستند، آن‌ها به عنوان سفیر کمک‌های بشردوستانه می‌کردند و این زمینه‌ای بود برای این که ریکی مارتین در آینده موسسه صلح خود را تاسیس کند.

 

حضور در جام جهانی

ریکی مارتین به دعوت فیفا در فینال جام جهانی فرانسه حضور پیدا کرد و ترانه جام زندگی را به طور زنده برای بیش از یک میلیارد بیننده از ۱۸۷ کشور جهان اجرا کرد که این اجرا نقطه‌ عطفی شد برای اجراهای بین المللی ریکی مارتین در سراسر جهان.

 

بنیاد ریکی مارتین

ریکی بنیادی را در سال ۲۰۰۴ برای رفاه کودکان در سراسر جهان تاسیس کرد تا با آموزش به کودکان در معرض خطر و آسیب، به آن‌ها کمک و از هرگونه سوء استفاده از کودکان جلوگیری کند. هدف از تاسیس این موسسه مقابله با سوء استفاده جنسی از کودکان و مقابله با قاچاق انسان است.

موسسه خیریه او علاوه بر هدف اصلی خود با کمک‌های بشر دوستانه از مردم قحطی زده حمایت می‌کند؛ نمونه‌هایی از این کمک‌ها را می‌توان در سونامی تایلند در سال ۲۰۰۴ و زلزله شیلی در سال ۲۰۱۰ مشاهده کرد.

وی در سفری که در سال ۲۰۰۳ به هند داشت به گفته یکی از نزدیکان ۳ کودکی را دید که برای امرار معاش مجبور به تن فروشی بودند و چند ماه بعد ریکی توانست آن‌ها را آزاد کند؛ این امر مسبب این شد که ریکی مارتین سفیر حسن نیت یونیسف شود.

 

تصویر ریکی مارتین

خوانندگی

ریکی مارتین بعد از پیوستن به منودو بعد از ۵ سال اولین آلبوم انفرادی خود را منتشر کرد. ریکی مارتین در سال ۱۹۹۳ سومین آلبوم خود را کار کرد و سال ۱۹۹۵ به طور حرفه‌ای روی موسیقی متمرکز شد.

او ماریا را آلبومی می‌داند که باعث رشد وی شد و شهرت او را در اروپا و آسیای غربی چند برابر کرد. همچنین ریکی مارتین livin’ la vida loca را در سال ۱۹۹۹ ضبط کرد که متن آن توسط Draco Rosa و Desmond Child نوشته شد.

 

تغییر زبان ترانه ها

پس از موفقیت‌های آلبوم‌های ریکی مار تین در آسیا، اروپا و آمریکای لاتین، ریکی این بار تصمیم می‌گیرد که آلبومی به زبان انگلیسی منتشر کند. ریمیکس او یکی از ریمیکس‌هایی به شمار می آید که در مهمانی‌ها بسیار محبوب است و مورد استفاده هر فرد با هر زبانی قرار می‌گیرد.

آلبوم او در هفته اول انتشار ۶۶۱,۰۰۰ نسخه فروش رفت و به عنوان خواننده موفق لاتین تبار شناخته شد.

در ترانه‌های «مراقب باش» و «احساسات خصوصی» مدونا و سرتاب ارن به عنوان مهمان ویژه با ریکی هم‌خوانی کردند.

 

ترانه او مثل دیوانه زندگی می کند

ریکی آهنگ «ترانه او مثل دیوانه زندگی می کند» را خواند که باعث انفجار در موزیک لاتین شد و بعدها باعث شد خوانندگان لاتینی مثل جنیفر لوپز، انریکه ایگلسیاس و شکیرا راحت‌تر به بازارهای انگلیسی زبان وارد شوند.

 

ترانه La Mordidita

موزیک ویدیو آهنگ معروف این خواننده La Mordidita از آلبوم A Quien Quiera Escuchar توانست در یوتیوب بازدید چند میلیاردی را ازآن خود کند و در چندین کشور صاحب جایزه شود.

 

تصویر ریکی مارتین و جوان یوسف

 

ریکی مارتین و خانواده اش؛ گرایشات جنسی این خواننده پر حاشیه

ریکی در سال ۲۰۱۳ در مصاحبه ای اعلام کرده بود «من روابط خود را پنهان نمی‌کنم. برای من هم مردان جذابند و هم زنان و از هر کدام از رابطه‌هایم چیزهایی یاد گرفته‌ام؛ ولی مردان برای من جذاب‌ترند و می‌توانم عاشقشان شوم و مردان مرا شیفته خود می‌کنند». ناگفته نماند که او خود را دوجنس‌گرا نمی‌داند.

جدا از تمام مواردی که گفته شده ریکی را می‌توان به عنوان یک خواننده مردمی بین المللی شناخت که از محبوبیت زیادی برخوردار است و امری که او را متفاوت می‌کند اقدامات بشر دوستانه و صلح جویانه اوست.

 

مراسم ازدواج

این خواننده محبوب در سال ۲۰۱۶ به طور رسمی اعلام کرد با جوان یوسف هنرپیشه سوری ازدواج کرد؛ زن اول ریکی مارتین عنوانی است که بعضی سایت‌ها استفاده می‌کنند؛ اما حقیقت این است که وی قبل از ازدواجش با جوان یوسف دارای دو فرزند از طریق رحم اجاره‌ای بود. گرچه ریکی با زنانی هم قبل ازدواجش در رابطه بوده است. او و همسرش پس از ازدواج از طریق رحم اجاره‌ای بچه دار شدند و فرزند ریکی و جوان یوسف یک فرزند دختر بود که در سال ۲۰۱۸ به دنیا آمد.

 

ریکی مارتین و جوان یوسف

جوان یوسف هنرمند اهل سوئد با اصالت سوری، که علنا اعلام کرده هم‌جنس‌گرا است و در سال ۲۰۱۶ رسما اعلام کرد که با خواننده پورتوریکویی ریکی مارتین در رابطه است. فیلم عروسی ریکی مارتین در زمان انتشار بسیار وایرال شد و بازدید زیادی کسب کرد. ریکی مارتین همسر سابقش عنوانی است که در سایت‌های زیادی استفاده می‌شود؛ اما حقیقت این است که این ازدواج هنوز ادامه دار است و وی با جوان یوسف زندگی خوبی دارد.

 

 

منبع: بخون دات کام