زتدگینامه «انریکه ایگلسیاس»/ ستاره ای که خوش درخشید

 

 

 

موسیقی نو: «انریکه ایگلسیاس»، پدرش خواننده ای مشهور و بنام بود و شاید در سطح بین المللی اگر نام «خولیو ایگلسیاس» را بیاورید اکثرا او را بشناسند و با ترانه هایش خاطره داشته باشند.

از چنین پدری فرزندی با استعداد چون او زیاد هم عجیب نیست، اگر بخواهم بیشتر با او آشنا شوید باید بگویم او لقب پرفروش ترین هنرمند لاتین را از آن خود کرده.

نام چندین نمونه از پرفروش ترین ترانه ها و آلبوم های انریکه ایگلسیاس عبارتند از :

 • با تو باشم
 • ریتم الهی
 • قهرمان
 • خوشم میاد
 • امشب
 • زیستن
 • چیزهایی از عشق
 • گریز
 • بی خواب

 

انریکه ایگلسیاس چگونه خواننده شد؟

از نوجوانی سودای خوانندگی در سر داشت اما چون همیشه این ترس با او بود که نکند موفقیت هایش را به سبب سایه پر قدرت پدرش بدانند در ابتدای کار با نام مستعار فعالیت می کرد حتی روزهای اول، خانواده اش از فعالیت های او خبری نداشتند تا زمانی که او اولین ترانه ی خود را نوشت و حال که باید آن را ضبط می کرد نیاز به یک دست حمایت کننده داشت و چون نیتش بر این بود که از خانواده کمک نگیرد از دایه خود مبلغی را قرض گرفت و اولین ترانه خود را به کمک فردی که اکنون مدیر برنامه او هست ضبط کرد و چندی بعد قراردادی با فونو ویزا امضا کرد که در واقع اولین قرارداد کاری او محسوب می شد.

اولین آلبومی که توسط او نوشته شد که با تکیه بر دانش و هنر خود و بدون هیچ گونه کمکی از جانب خانواده اش شامل ۱۰ آهنگ اسپانیایی بود.

حدود سه سال بعد، آلبوم دوم خود را منتشر کرد که مورد قبول همگان واقع شد و مهر تاییدی بود بر هنر و استعداد او در حوزه موسیقی و پس از آن که در هفته های آغازین انتشار آلبوم توانست لقب پرفروش ترین را به خود اختصاص دهد. میزان محبوبیتش در بین همه اقشار جامعه چندین برابر شد.

 

 

 

او پس از انتشار آلبوم دوم خود در این فکر بود که به زبان انگلیسی ترانه بنویسد زیرا او هیچگاه دوست نداشت خود را محدود کند.

آنچه که سبب شد این خواننده جوان خیلی سریع جایگاه خود را پیدا کند و محبوبیتی مثال نزدنی را در بین مردم بدست آورد، خلاقیتش در سروده ها و حتی سبک های موسیقی بود.

 

او در انتشار آهنگ های بعدی به طرفدارانش سبک راک را هدیه داد تا همه بدانند او نماینده ای از سبک لاتین نیست و علاقه دارد تا نبوغ و استعداد خود را در تمامی زمینه ها نمایان کند.

اگر بخواهیم از منش و اخلاق انریکه کمی سخن بگوییم باید ببینیم نظر طرفدارانش در مورد او چیست و یا ارتباط او با طرفدارانش به چه کیفیتی است.

او همیشه اعتقاد داشت که برای ثابت کردن خود به طرفدارانش باید ارتباط خوبی با آنها بگیرد و در واقعیت نیز او ارتباطی گرم و نزدیکی با هواداران خود داشت.

در ادامه کمی از آلبوم دو زبانه انریکه باید بگوییم و نظر او راجب این آلبوم را بخوانیم.

دومین آلبوم دو زبانه ی او بنام سکس و عشق در سال ۲۰۱۴ منتشر شد و عقیده ی انریکه ایگلسیاس در رابطه با نام این آلبوم اینگونه است که او می گوید:« عشق و هوس به همه ی ما مربوط میشه و با هر ملیت و دینی که باشی اون رو میشناسی و نکته ی جالبش اینجاست که این دو میتونن خیالی باشن یا واقعی و به یک حالتی در زندگی انسان تاثیر می گذارند.»

 

 

انریکه ایگلسیاس و استعداد های دیگر

این طور که مشخص است انریکه فردی تنوع طلب است که به سبب استعداد های مختلفی که در حوزه های متفاوت دارد، قصد دارد تا سایر عرصه هایی که به نحوی به هنر مربوط می شوند و گاه حتی بی ربط هستند را هم تجربه کند، به عنوان مثال:

شاهد استعداد های او در عرصه ی بازیگری بودیم و او یکبار با بازی در یک فیلم کمدی همه ی طرفدارانش را مبهوت خود کرد.

چندین بار به عنوان مهمان در رسانه ها دیده شد و در یک آگهی تبلیغاتی برای یک برند معروف عطر نقش آفرینی کرد و تنها یکبار برای اجرای یکی از آهنگ هایش که به برای بازی های ۲۰۰۸ فوتبال تهیه کرده بود پا به روی چمن گذاشت.

 

زندگی شخصی انریکه

این هنرمند جوان و جذاب صاحب سه فرزند به نام های نیکولاس، لوسی و ماری است که آنها نتیجه ی ازدواج با فردی به نام آنا کورنیکوا هستند.

انریکه علاقه بسیاری به فرزندانش دارد و در عین مشغله های فراوانی که برای گردآوری آلبوم هایش دارد زمان زیادی را با آنها سپری می کند و هیچگاه اجازه نداده زندگی کاری اش، او را از ارتباط با فرزندانش دور بدارد.

 

 جوایز کسب شده توسط انریکه ایگلسیاس

او در طول سال های فعالیت خود موفق به کسب انواع جوایز شد و با درخشیدن بیش از پیش خود به همه ثابت کرد که درست است او فرزند خولیو ایگلسیاس خواننده معروف و بنام اسپانیایی است اما با تکیه بر هنر خود توانسته پرچم استعدادهایش را به اهتزاز در آورد و خود را به عنوان یک برند جدا از سایه پدرش معرفی کند و الحق که در این مسیر بسیار موفق بوده و توانسته تمام شایعاتی که به دنبال موفقیت هایش گفته می شود را تکذیب کند.

 • جایزهٔ جشنوارهٔ موسیقی بیلبورد
 • ۳۶ جایزهٔ جشنوارهٔ موسیقی بیلبورد لاتین
 • ۱۰ جایزهٔ جشنوارهٔ موسیقی جهان
 • ۶ جایزهٔ جشنوارهٔ موسیقی آمریکا

 

این موارد تنها قسمت کوچکی از جوایز انریکه در عرصه موسیقی است و قطعا او جوایز ارزنده دیگری هم دارد که هر کدام سرانجام تلاش ها و موفقیت های بزرگ است.

 

منبع: bekhoun.com

 

«خوشحال می شویم دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید»