۴۳۱ نوازنده و خواننده به مرحله نهایی جشنواره ملی موسیقی جوان رسیدند

با پایان داوری مرحله مقدماتی و در بخش موسیقی دستگاهی و کلاسیک، ۴۳۱ نوازنده و خواننده در ۲ بخش موسیقی دستگاهی و کلاسیک به مرحله نهایی پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان راه‌ یافتند.

 

به گزارش موسیقی نو از پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، با پایان داوری مرحله مقدماتی جشنواره پانزدهم موسیقی جوان، اسامی راه یافتگان به مرحله نهایی اعلام شد. دبیرخانه جشنواره پس از پایان کار هیأت‌های تخصصی داوری مرحله مقدماتی و بررسی هزار و ۵۳۰ اثر ارسالی در ۲ بخش موسیقی دستگاهی و موسیقی کلاسیک، اسامی ۴۳۱ نفر را برای راه یابی به مرحله نهایی اعلام کرد.

در این دوره در بخش موسیقی دستگاهی، هزار و ۱۲۰ خواننده و نوازنده و در بخش موسیقی کلاسیک ۴۱۰ نوازنده شرکت کردند که بعد از ارزیابی و بررسی توسط هیأت داوران، ۲۹۴ نفر در بخش موسیقی دستگاهی و ۱۳۷ نفر در بخش موسیقی کلاسیک انتخاب شدند.

راه یافتگان به مرحله نهایی باید آثار خود را بر اساس رپرتوار تعیین شده در روزهای ۱۵ تا ۲۳ آبان در سامانه بامک بارگذاری کنند. رپرتوار نهایی بخش موسیقی کلاسیک در فراخوان اعلام شده و رپرتوار مرحله نهایی بخش موسیقی دستگاهی نیز طی روزهای آتی اعلام می‌شود.

اسامی برگزیدگان بخش‌های موسیقی نواحی، آهنگسازی و آفرینش در تکنوازی بواسطه تک‌مرحله‌ای بودن این بخش‌ها، در اختتامیه پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان هم‌زمان با سایر بخش‌ها اعلام می‌شود.

 

 

اسامی هیأت داوران جشنواره

در پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان و در بخش موسیقی دستگاهی، علی اصغر شاهزیدی، مظفر شفیعی، حمیدرضا نوربخش و هنگامه اخوان در بخش آواز، حسین علیزاده، داریوش پیرنیاکان و بهروز همتی در بخش تار، بهداد بابایی، بهروز همتی، داریوش پیرنیاکان، مسعود شعاری و حسین علیزاده در بخش سه‌تار، مینا افتاده، سیامک آقایی، احمد رضاخواه، رضا شفیعیان و مجید کیانی در بخش سنتور، سحر ابراهیم، پریچهر خواجه، ملیحه سعیدی، مینا افتاده و حنانه سعیدی در بخش قانون، نگار بوبان، حسین بهروزی نیا، محمد فیروزی و سعید نایب محمدی در بخش عود، مهدی آذرسینا، رضا پرویززاده، علی اکبر شکارچی، اردشیر کامکار، محمد مقدسی، داوود گنجه‌ای و هادی منتظری در بخش کمانچه، عبدالنقی افشارنیا، سیامک جهانگیری و حسن ناهید در بخش نی، نوید افقه، سیامک بنایی، علی رحیمی، پژمان حدادی، مهدی خاکساران و کامبیز گنجه‌ای در بخش تنبک و عماد توحیدی، حسین رضایی نیا، فرزاد عندلیبی و زکریا یوسفی داوری آثار را برعهده داشته‌اند.

در بخش موسیقی کلاسیک، رافائل میناسکانیان، گاگیک بابایان، فریماه قوام صدری، آرپینه ایسرائلیان و ربکا آشوقیان در بخش پیانو، سیمون آیوازیان، علیرضا تفقدی، پدرام فلسفی و مهرداد پاکباز در بخش گیتار، مجید سینکی، فرشاد شیخی، یاسمن کیمیاوی، آذین موحد، اکبر محمدی و فیروزه نوایی در بخش سازهای بادی، ستاره بهشتی، سیاوش ظهیرالدینی، مرجان قنبری مهر و ابراهیم لطفی در بخش ویلن و ویولا، محسن تویسرکانی، داوود جعفری امید، کریم قربانی، صنم قراچه داغی و نادر مرتضی پور در بخش ویلنسل و کنترباس داوری را برعهده داشتند.

با توجه به ادامه همه‌گیری کرونا، پانزدهمین دوره جشنواره ملی موسیقی جوان همانند سال گذشته، به صورت مجازی برگزار می‌شود.

پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان پاییز امسال به دبیری هومان اسعدی و مشارکت گسترده استادان موسیقی ایران با حمایت دفتر موسیقی، معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن موسیقی ایران و با همکاری بنیاد رودکی برگزار می‌شود.