یک آلبوم ایرانی به جمع پرفروش‌ترین‌های جهان راه یافت

موسیقی نو: به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، آلبوم موسیقی«صداها و پل‌ها» که با صدای علیرضا قربانی و آهنگسازی احسان مطوری ساخته و ۲۶ تیر امسال در سطح جهان منتشر شد، طی کمتر از دو هفته رتبه سیزدهم جدول هفته‌نامه آمریکایی بیلبورد از ۱۵ آلبوم پرفروش جهان در سبک کلاسیک کراس اوور را از آن خود کرد.

گردآوری آلبوم صداها و پل‌ها با حضور علیرضا قربانی به عنوان خواننده اصلی و با همکاری حدود ۱۰۰ نوازنده و ۹ خواننده، در ۲۰ استودیو از سراسر دنیا و با ساخت ۹ قطعه موسیقی به انجام رسید با این ماموریت که صلح و آرامش را در جهان گسترش دهد. از بین صد موسیقیدانی که با این پروژه همکاری کردند ۲۰ نفر ایرانی بودند و باقی همه غیرایرانی. از این جمع، پنج نفر برنده جایزه گرمی، پنج نفر نامزد جایزه گرمی و یک نفر هم نامزد جایزه اسکار بودند.

مجله بیلبورد که در سال ۱۸۹۴ میلادی تاسیس شد، یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین مجلات موسیقی در جهان است. این مجله بیشتر به جدول‌هایی که از برترین‌های این صنعت منتشر می‌کند،شناخته می‌شود. بیلبورد اولین جدول موسیقی خود را در سال ۱۹۳۶ منتشر کرد و امروزه جداول مختلفی را برای معرفی برترین‌ آهنگ‌ها و آلبوم‌های موسیقی در سبک‌های مختلف منتشر می‌کند.