گروه نوای سیمره به خوانندگی مهران غضنفری روی صحنه می‌رود

به گزارش موسیقی نو گروه نوای سیمره به خوانندگی مهران غضنفری سه‌شنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۲ در سالن برج آزادی روی صحنه می‌رود. در این اجرا احسان عبدی‌پور با نوای اساطیریِ سرنا، گروه را همراهی می‌کند.

«نوای سیمره» در کنسرت پیش‌رو، نغمه‌هایی از عاشقانه‌های زاگرس را برای مخاطبان موسیقی غرب ایران روایت می‌کند. در این اجرا قطعاتِ پرشوری همچون؛ باد شمال، بال پرواز، سیم آخر، هاوار، دل لیوه، چتر حویل، هرمنمه، طلوع، خالو ریویار، قنه قنه و مقام قطار به مخاطبان موسیقی فولکلور تقدیم می‌شود.

قطعات این کنسرت در دو دستگاه «ماهور» و «شور» ساخته شده که بیشتر آنها از ساخته‌های مهران غضنفری هستند. غضنفری به عنوان آهنگساز، خواننده و شاعر؛ کارنامه‌ای درخشان در عرصه موسیقی غرب ایران دارد.

گروه «نوای سیمره» سابقه‌ای طولانی در عرصه موسیقی ایران دارد و تا کنون اجراهای بسیاری در تهران و شهرهای مختلف روی صحنه برده است. همچنین در کارنامه نوای سیمره اجرا در مهمترین جشنواره‌های داخلی کشور دیده می‌شود. این گروه نام خود را از رودخانه‌ی «سیمره» در استان لرستان گرفته است.

کنسرت «نوای سیمره» با همراهی بنیاد رودکی و برای حمایت از موسیقی اصیل ایرانی، سه‌شنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۲ از ساعت ۲۱ در سالن برج آزادی روی صحنه خواهد رفت.

علاقه‌مندان به موسیقی می‌توانند بلیت‌های این کنسرت را از طریق سایت ایران کنسرت تهیه کنند.