گروه «افرا» با «نارون» می‌آید

پوستر

 

حمید بهروزی نیا از انتشار قطعه جدید گروه «افرا» با عنوان «نارون» خبر داد.

به گزارش موسیقی نو به نقل از ایلنا، حمید بهروزی نیا (آهنگساز و نوازنده تار و سه تار) گفت: گروه «افرا» پاییز امسال با تمرکز بر اشاعه موسیقی ایرانی از طریق آثار صوتی و اجرای کنسرت تشکیل شده است که فعالیت این گروه شامل قطعات با کلام و بی‌کلام می‌شود.

این آهنگساز در ادامه بیان کرد: سرپرستی گروه به عهده حسین بهروزی نیا است که سال‌ها تجربه حضور در کنسرت و فستیوال‌ها در کشورهای مختلف، اجرا با بهترین خوانندگان مرد و زن از جمله محمدرضا شجریان را دارد و از اعضای اصلی گروه دستان بوده است.

این نوازنده افزود: اعضای اصلی و ثابت این گروه احسان مطوری و مسلم علی‌پور هستند که هر کدام از این هنرمندان جوانان بسیار با تجربه و دارای کارنامه‌ای درخشان هستند و من به عنوان نوازنده و عضو اصلی با این گروه همکاری می‌کنم. اولین قطعه رسمی این گروه با عنوان «نارون» به زودی در تمامی پلتفرم‌های دیجیتال پخش می‌شود. همچنین آهنگسازی این قطعه به عهده من بوده است و تنظیم اثر توسط گروه «افرا» انجام شده است.

این هنرمند در پایان گفت: این اثر بی‌کلام و در آواز اصفهان است و اولین کار رسمی گروه «افرا» است. در این اثر حسین بهروزی نیا نوازنده بربت، احسان مطوری نوازنده سنتور، مسلم علیپور نوازنده کمانچه هستند و اجرای سازهای کوبه‌ای به عهده نوازنده میهمان این گروه حمیدرضا یوسفی است. همچنین نوازندگی تار به عهده من بوده است.

 

تار

                                         ساز تار

انتشار قطعه جدید گروه «افرا» با عنوان «نارون»