«کوروش انوش» خواننده ایرانی برای نخستین بار به زبان فارسی از«آندره بوچلی» می‌خواند

به گزارش موسیقی نو منصور جهانی ـ «کوروش انوش» خواننده ایرانی و بین‌المللی ارکستر ملی سوئیس، در آلبوم «بال پرواز» برای نخستین بار به زبان فارسی از «آندره بوچلی» اسطوره‌ موسیقی جهان و از محبوبترین خواننده‌هاى مطرح دنیا می‌خواند.
«کوروش انوش» خواننده ایرانی و بین‌المللی ارکستر ملی سوئیس، در آلبوم «بال پرواز» جدیدترین اثر موسیقیایی خود به زبان فارسی، تعدادی از آهنگ‌های «آندره بوچلی» Andrea Bocelli از اسطوره‌های موسیقی جهان و یکی از مطرح‌ترین خواننده‌های کشور ایتالیا را اجرا کرده است.
این آلبوم که در آن تلفیقی از بهترین‌ها و خاطره‌انگیزترین قطعات موسیقی دنیا جمع‌آوری شده است؛ به زودی در اختیار علاقمندان به موسیقی در سراسر کشور قرار خواهد گرفت.
«محمدرضا عقیلى» رهبر ارکستر، آهنگساز، تنظیم‌کننده و موسیقیدان مطرح و سرشناس ایرانی نقش تأثیرگذاری در آلبوم «بال پرواز» برعهده دارد و با انتخاب نوازنده‌های چیره‌دست و صاحب‌نام موسیقی ایران، اکثر قطعات این اثر فاخر را به خوبی تنظیم دوباره کرده است.
«امیر شاملو» شعر و ترانه اکثر ‌قطعات این اثر موسیقیایی را به زبان فارسی سروده و مراحل ضبط صدا، میکس و مسترینگ این آلبوم نیز توسط «میلاد فرهودی» در استودیو «پاپ» تهران، انجام شده است.
«آندره آ بوچلی» متولد ۲۲ سپتامبر ۱۹۵۸ در شهر لایاتیکو در ایالت توسکانی در کشور ایتالیا است. بوچلی که از همان کودکی از تنبلی چشم رنج می‌دید، در ۱۲ سالگی حین بازی فوتبال در مدرسه با برخورد توپ به صورتش، بینایی‌اش را از دست داد.
بوچلی یکی از مطرح‌ترین خواننده‌های کشور ایتالیا به شمار می‌رود که در سبک موسیقی کلاسیک فعالیت دارد. او جوایز مختلفی در طول دوران حرفه‌ای‌اش دریافت کرده و در اکثر کشورهای جهان به اجرای کنسرت پرداخته است. او به فوتبال نیز علاقمند بوده و از هواداران باشگاه اینترمیلان است. این خواننده سرشناس همچنین در جشن قهرمانی لسترسیتی در لیگ برتر انگلیس در ورزشگاه حاضر بود و به مناسبت قهرمانی این تیم خواند.
«کوروش انوش» هنرمند ایرانی ـ سوئیسی حدود ۲۶ سال است که در کشور سوئیس زندگی می‌کند و ۱۷ سال است که به عنوان خواننده اپرا به همراه ارکستر ملی سوئیس در بهترین و بزرگترین سالن‌های موسیقی کشورهای مختلف جهان برنامه اجرا کرده است.
آلبوم «دستامو دریاب» نخستین اثر موسیقایی این خواننده بین‌المللی به زبان فارسی به شمار می‌رود و آهنگ «خلیج فارس» به آهنگسازی و خوانندگی «کوروش انوش» از این مجموعه، در بین علاقمندان به موسیقی با بازتاب‌های زیادی مواجه شده است.