طلسم کنسرت «همراه با خاطره ها» شکسته می‌شود؟

به گزارش موسیقی نو ارکستر ملی ایران از مجموعه های تحت پوشش بنیاد فرهنگی هنری رودکی روز پانزدهم آذر ماه سال جاری کنسرت «همراه با خاطره ها» به آهنگسازی و رهبری مهمان مجید انتظامی را در تالار وحدت تهران برگزار خواهد کرد.

برپایی این کنسرت در شرایطی پیش روی مخاطبان قرار می‌گیرد که این پروژه قرار بود روزهای ششم و هفتم مهر ماه سال ۱۴۰۱ در تالار وحدت برگزار شود. پروژه‌ای که اجرای آن با وجود تمرین‌های مستمری که مجموعه ارکستر ملی در این زمینه داشت، به سرانجام نرسید و حالا قرار است پس از یک سال تاخیر در تالار وحدت اجرا شود. اجرایی که باید دید آیا طلسم برگزار نشدن آن در روز پانزدهم آذر ماه شکسته می شود یا خیر؟

براساس برنامه ریزی های انجام گرفته، قرار است در این کنسرت قطعات «حماسه خرمشهر»، «از کرخه تا راین»، «بوی پیراهن یوسف»، «آژانس شیشه ای»، «دیوانه از قفس پرید»، «ترن»، «دوئل»، «شیخ بهایی»، «زال و سیمرغ (موسیقی تیتراژ بچه های کوه آلپ)» از ساخته های مجید انتظامی به رهبری این هنرمند با ترکیبی از سازهای ایرانی و کلاسیک ارکستر ملی ایران و همراهی گروه کُر به رهبری رازمیک اوحانیان به مخاطبان ارایه شود.

«فصل باران ما» به آهنگسازی و رهبری همایون رحیمیان، «وداع» به آهنگسازی سید محمد میرزمانی، رهبری ارکستر همایون رحیمیان و خوانندگی حسام الدین سراج، «پاییزان» به آهنگسازی روح الله خالقی، جواد معروفی و حسین دهلوی به رهبری ارکستر همایون رحیمیان، «هفته فرهنگی ایران در روسیه» با اجرای آثار علی اکبر قربانی و روح الله خالقی به رهبری ارکستر آرش امینی و خوانندگی امیرحسین سمیعی، اجرای آثار فرهاد فخرالدینی، مرتضی نی داود، مرتضی حنانه، جواد معروفی، حسن کسایی، کامبیز روشن روان و بهزاد عبدی به رهبری آرش امینی، اجرا به مناسبت روز جهانی هلال احمر به رهبری ارکستر همایون رحیمیان، اجرا به مناسبت بزرگداشت حکیم نظامی به رهبری ارکستر بهزاد عبدی و خوانندگی امیرحسین سمیعی از جمله برنامه هایی است که طی یک سال گذشته توسط ارکستر ملی ایران پیش روی علاقه مندان قرار گرفته است.

تازه ترین کنسرت ارکستر ملی ایران  با همکاری مشترک بنیاد رودکی، دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن موسیقی ایران ساعت ۲۱:۳۰ روز چهارشنبه پانزدهم آذر ماه به رهبری مجید انتظامی در تالار وحدت تهران برگزار می شود.