کدام نوع موسیقی‌ را هنگام رانندگی گوش کنیم؟

 

پژوهشگران کشف کرده‌اند چه آهنگ هایی باعث می‌شوند افراد سریع تر و پرخطرتر رانندگی کنند، و گوش دادن به چه نوع موسیقی می‌تواند، امنیت بیشتری را حین رانندگی تأمین کند.

 

به گزارش موسیقی نو، پژوهشگران کشف کرده‌اند چه آهنگ‌هایی باعث می‌شوند افراد سریع‌تر و پرخطرتر رانندگی کنند و گوش دادن به چه آهنگ‌هایی می‌تواند امنیت بیشتری را حین رانندگی تأمین کند.

امروزه گوش دادن به موسیقی یکی از کارهای عادی درون خودرو است. بسیاری از رانندگان هزینه‌های چشمگیری برای سیستم پخش موسیقی در ماشین می‌کنند تا با کیفیت خوبی به آهنگ‌های دلخواه‌شان گوش دهند. گوش دادن به موسیقی، همچنین می‌تواند خستگی و خواب آلودگی رانندگان را کاهش دهد.

اکنون پژوهشگران چینی دریافته اند که رانندگان هنگام رانندگی در تنهایی، تاریکی، و نیز در شرایط ترافیکی متوسط تا سنگین، بیشتر به موسیقی گوش می‌دهند. در این پژوهش تأثیر نوع موسیقی، سطح صدا و سایر عوامل کنترل‌کننده عملکردهای فیزیولوژیکی رانندگان از نظر برانگیختگی احساسات و حجم کار ذهنی بررسی شده است. یافته‌های این پژوهش نشان می‌دهد که ارتباط بین موسیقی، عوامل فیزیولوژیکی و نحوه رانندگی، می‌تواند خطر تصادف را بیشتر کند. به طور شگفت‌انگیزی برخی از آهنگ‌های راک مدرن و حتی کلاسیک، بدترین تأثیر را بر نحوه رانندگی افراد می‌گذارند.

در این پژوهش، پژوهشگران با استفاده از یک سیستم شبیه ساز، نحوه رانندگی افراد را هنگام شنیدن آهنگ های مختلف بررسی کرده‌اند. نتایج این پژوهش نشان می‌دهد که آهنگ هایی با ضرب‌آهنگ (BPM) بیش از ۱۲۰، می‌توانند تأثیر منفی روی نحوه رانندگی داشته باشند و افراد حین شنیدن این آهنگ ها عکس‌العمل‌های پرخطری دارند.

 

 

« لطفا یک نظر بنویسید و در قرعه کشی پایگاه موسیقی نو شرکت کنید»