«چهارمضراب بیات ترک» حمید بهروزی‌نیا منتشر می‌شود

 

حمید بهروزی‌نیا نوازنده و آهنگساز موسیقی ایرانی در تازه‌ترین فعالیت‌های موسیقایی خود به زودی قطعه «چهار مضراب بیات ترک» را منتشر می‌کند.

موسیقی نو: به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از امور رسانه‌ای پروژه، اثر جدید حمید بهروزی‌نیا با عنوان «چهار مضراب بیات ترک» به زودی منتشر می‌شود.

حمید بهروزی‌نیا آهنگساز و نوازنده تار و سه تار گفت: قطعه «چهار مضراب بیات ترک» در مراحل نهایی قرار دارد و اواسط بهمن سال جاری منتشر و در دسترس علاقه مندان قرار می‌گیرد. این اثر از کتاب «۱۳ قطعه بی کلام برای گروه نوازی» انتخاب شده است که برای ۲ ساز سه تار تنظیم شده و ستاره احمدی با من در این اثر همکاری کرده است.

این هنرمند افزود: ضبط این اثر را از ۲ ماه پیش شروع کردیم که این اثر بی کلام است. ماه گذشته قطعه «ضربی نوا» را منتشر کردیم که این اثر هم از کتاب «۱۳ قطعه بی کلام برای گروه نوازی» انتخاب شده بود و خوشبختانه مورد توجه علاقه مندان موسیقی قرار گرفت.

این نوازنده سه تار در پایان گفت: در موسیقی ایرانی به قطعات بی کلام نسبت به قطعات با کلام توجه کمتری شده و یکی از اهداف من در انتشار این قطعات تمرکز بر روی موسیقی بی کلام است که بسیار پتانسیل بالایی برای ارائه دارد.