همکاری دوباره علیرضا قربانی با حسام ناصری در «راز- آواز»+ دانلود

 

تازه‌ترین پروژه علیرضا قربانی خواننده موسیقی ایرانی با موسیقی حسام ناصری همزمان با سالروز تولد این هنرمند در قالب آلبومی به نام «راز – آواز» پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

به گزارش موسیقی نو  به نقل از خبرگزاری مهر از روابط عمومی پروژه، «علیرضا قربانی» خواننده موسیقی ایرانی همزمان با سالروز تولدش از تازه ترین پروژه موسیقایی خود در قالب آلبوم «EP» به نام «راز – آواز» به اهنگسازی «حسام ناصری» رونمایی کرد. آلبوم «EP» مینی آلبومی از قطعات موسیقی است که شامل سه تا شش قطعه موسیقی شده و در مجموع زمانی بین ۲۵ تا ۸۰ دقیقه در بر می گیرد.

این آلبوم همزمان با پانزدهم بهمن، سالروز تولد علیرضا قربانی و در قالب سه آهنگ به صورت رایگان در اختیار دوستداران این خواننده سرشناس موسیقی ایرانی قرار گرفته است.

«راز – آواز» در حقیقت پروژه جدید علیرضا قربانی و حسام ناصری است که اکنون بخشی از آن در قالب یک EP آلبوم ممنتشر می شود. پروژه‌ای که تولید آن از مدتی قبل آغاز شده است و در راستای روند تجربه‌گرایی ناصری و قربانی اکنون قسمت‌هایی از آن به مرحله انتشار رسیده است.

حسام ناصری در تشریح جزئیات پروژه «راز – آواز» همزمان با انتشار اولین قطعات آن در سالروز تولد علیرضا قربانی اعلام کرد: «این پروژه تقریباً از یک سال و نیم پیش آغاز شد. ایده اصلی هم تلفیق آواز اصیل ایرانی در دستگاه‌های مختلف با همراهی موسیقی کاملاً غربی و بدون حضور سازهای ایرانی و با شکل و شمایل نو بود. نیم نگاهی هم به موسیقی کلاسیک و امبینت داشتیم. دلیل اینکه این آلبوم، شامل سه آهنگ است این بود که یک پروژه سنگین داشتیم و در بخش‌های مختلف آن وسواس زیادی به خرج دادیم. از سوی دیگر این آلبوم یک ایده تجربه‌گرایانه بود و قرار است که در آینده کارهایی از این دست هم داشته باشیم.»

وی افزود: «راز – آواز» فقط همین آلبوم نیست و در حقیقت یک پروژه است. بخش آواز ایرانی هم براساس آواز ردیفی و دستگاهی و براساس آواز موسیقی سنتی ایرانی است و بخش همراهی‌کننده هیچ ارتباطی با موسیقی ایرانی ندارد و فقط سعی شده است که همخوانی و تناسب بین آنها برقرار شود تا به نتیجه جدیدی برسد. با این روش می‌توان آواز ردیفی – دستگاهی ایرانی را با چنین تنظیمی با هر نوع ارکستر غربی چه کلاسیک و چه ارکستر مجلسی اجرا کرد. این نکته بسیار مهم است و چشم انداز ما این است که بتوانیم آواز ایرانی با ارکسترهای بزرگ قابلیت اجرا پیدا کند.»

پروژه قبلی علیرضا قربانی و حسام ناصری، «با من بخوان» نام داشت که در اسفند ۹۷ با انتشار آهنگ «نیست شو» از آن رونمایی شد و در سال ۹۸ کنسرت‌هایش برگزار شد. اجراهایی که با استقبال چشمگیر مخاطبان همراه شد و آلبوم با من بخوان هم در سال ۹۹ در اختیار مخاطبان موسیقی قرار گرفت.

علیرضا قربانی خواننده، حسام ناصری آهنگساز، ارشیا صمصامی نیا ارکستراتور، سامان صمیمی ناظر ضبط، آرش پاکزاد میکس و مستر، پدرام فریوسفی، سامان صمیمی، نیلوفر محبی، امین عطایی، نگار فرجی نوازندگان ویولن، پدرام فریوسفی، میثم مروستی، امین عطایی نوازندگان ویولا، مهرداد عالمی و آتنا اشتیاقی نوازنده ویولنسل، عظیم روحانی نوازنده گیتار الکتریک، حسام ناصری نوازنده پیانو و اصوات الکترونیک گروه اجرایی این آلبوم را تشکیل می دهند.

 

 

  • آهنگ افسانه از آلبوم راز – آواز
  • آهنگ چشمان او از آلبوم راز – آواز
  • آهنگ عشق تو از آلبوم راز – آواز

.