«نواهای مرتضی خان» با تک نوازی پیانو مزدا انصاری شنیدنی می‌شود

«نواهای مرتضی خان» با تک نوازی پیانو مزدا انصاری شنیدنی می‌شود

 

آلبوم موسیقی «نواهای مرتضی خان» شامل ۱۲ قطعه از آهنگ‌ ها و قطعات ساخته مرتضی خان محجوبی با تک نوازی پیانو مزدا انصاری منتشر می‌شود.

به گزارش موسیقی نو به نقل از خبرگزاری ایرنا، نواهای مرتضی خان، اولین آلبوم تک‌ نوازی پیانوی مزدا انصاری، نوازنده پبشکسوت پیانو است که به زودی راهی بازار موسیقی خواهد شد. انصاری  این اثر را به استاد فخری ملک پور تنها یادگار مرتضی خان محجوبی تقدیم کرده است.

این آهنگساز و مدرس پیانو، که خود هنر آموخته شیوه پیانو نوازی جواد معروفی است پس از سال ها نوازندگی و همراهی با اساتید بزرگ موسیقی اولین آلبوم تک‌ نوازی خود را به نواختن آثار استاد بی‌ بدیل پیانوی ایرانی، مرتضی خان محجوبی اختصاص داده و در این آلبوم قطعات: جانا به نگاهی، ای ناله‌ بی‌اثر، آواز و چهار مضراب دشتی، نوای نی، من بی دل ساقی، من از روز ازل، نام عاشق، بزم گدا، زلف تو، دیلمان و کاروان را نواخته است.

بیژن بیژنی خواننده موسیقی ایرانی و خوشنویس، عهده‌ دار خوشنویسی روی جلد آلبوم بوده و میکس و مسترینگ را حامی حقیقی انجام داده است.

مزدا انصاری متولد ۱۳۴۵ در تهران است. در کارنامه آهنگسازی او دو آلبوم آه باران با خوانندگی استاد فقید محمدرضا شجریان و شب جدایی به خوانندگی همایون شجریان دیده می‎ شود.

وی فراگیری پیانو را ابتدا نزد برادران دیهیمی آغاز و سپس نزد جواد معروفی» ادامه داد. از جمله استادانش در زمینه آهنگسازی به مرحوم حسین دهلوی و فرهاد فخرالدینی می‌ توان اشاره کرد. از سال ۱۳۷۲ همکاری خود را با مرکز موسیقی صداوسیما آغاز کرد و در سال ۱۳۷۴ به عضویت شورای موسیقی آنجا در آمد و در سال ۱۳۸۸ به این همکاری پایان داد.

آلبوم «نواهای مرتضی خان» با شماره مجوز ۳۷۶۸-۱۴۰۰ از اول دی‌ماه در اختیار علاقه‌ مندان موسیقی در سراسر کشور قرار خواهد گرفت.