معرفی کتاب «موسیقی و صدا در فیلم تجربی» در جشنواره فیلم کوتاه تهران

کتاب «موسیقی و صدا در فیلم تجربی» نوشته هالی راجرز و جرمی بارام با ترجمه وحیدالله موسوی پژوهشگر و استاد سینما در سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران معرفی می‌شود.

 

به گزارش موسیقی نو  به نقل از ستاد خبری سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، با توجه به تمرکز و تاکید سی و هشتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران و انجمن سینمای جوانان ایران بر تقویت سینمای تجربی، کتاب «موسیقی و صدا در فیلم تجربی» که توسط وحیدالله موسوی ترجمه شده است، در جشنواره سی و هشتم معرفی خواهد شد.

این کتاب نوشته هالی راجرز استاد ارشد رشته موسیقی در دانشگاه گلداسمیت لندن و جرمی بارام دانشیار رشته موسیقی در دانشگاه سوری انگلیس است.

در شرحی بر این کتاب که توسط جیمز بولر، دانشگاه تگزاس در آستین نوشته شده، آمده است: «موسیقی و صدا در فیلم تجربی مجموعه‌ای بی‌نظیر و بسیار ضروری است که به ارزیابی «انگیزه تجربی» حاشیه صوتی می‌پردازد. در مجموعه مقاله‌های بسیار برجسته‌ای که ویراستاران این کتاب گرد آورده‌اند، بر فرایندهای مورد استفاده صدای تجربی برای بازآرایی فیلم و همچنین فیلم تجربی برای بازآرایی صدای فیلم تعمق شده است. برآیند کار، مجموعه‌ای بایسته است که بر قفسه‌های کتاب همه پژوهشگران حوزه صدای فیلم خودنمایی خواهد کرد.»

سی‌ و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران ۲۷ مهر تا ۲ آبان ۱۴۰۰ (۱۹ تا ۲۴ اکتبر ۲۰۲۱) برگزار می‌شود. این رویداد برای اولین‌بار در تاریخ سینمای ایران واجد شرایط تایید آکادمی اسکار شناخته و معرفی شده است.