قهرمان «لیگ سرود ماوا» در پردیس تئاتر تهران معرفی می‌شود

 

با پایان گرفتن رقابت ۳۳۷ گروه مختلف در قالب فصل اول لیگ سرود مرکز موسیقی «ماوا» مراسم معرفی برگزیدگان این رویداد موسیقایی بیست و نهم بهمن ماه برگزار خواهد شد.

به گزارشموسیقی نو  به نقل از خبرگزاری مهر از روابط عمومی مرکز موسیقی مأوا، رقابت‌های لیگ سرود با هدف ایجاد انگیزه، استعدادیابی، معرفی گروه‌های سرود خلاق و با کیفیت، ایجاد ارتباط مستمر و باکیفیت با همه گروه‌های سرود کشور، افزایش رشد و توان گروه‌های سرودی و ارتقای سطح کیفی اجرای زنده سرود از شهریور ۱۳۹۹ آغاز و در مرداد ۱۴۰۰ به پایان رسید. این در حالی است که مراسم اختتامیه این رویداد با معرفیِ قهرمان لیگ سرود، ۲۹ بهمن ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

قطعه «دریای آرامش» با موضوع ایام محرم، «دستم کوتاهه» با موضوع اربعین حسینی، «سلام بر محمد (ص)» با موضوع ولادت پیامبر، «یلدا» با موضوع ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار، «به وقت شهادت» با موضوع شهادت حاج قاسم سلیمانی، «تو بمان» با موضوع سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، «بارکد ۶٢۶» با موضوع مطالبه گری از مسئولین و حمایت از تولید ملی، «ترنم بهاری» با موضوع ولادت امام زمان (عج)، «بخشش» با موضوع ماه مبارک رمضان، «همراه» با موضوع عید غدیر و عید قربان و «ما می آییم» با موضوع حمایت از فلسطین از جمله رقابت‌های انجام شده در فصل اول «لیگ سرود» را شامل می‌شود.

در فصل اول لیگ سرود ۹ هزار و ۶۵۶ اثر در این رویداد شرکت کردند و داوری این رقابت‌ها را افشین کردستانی، احسان غلام نژاد، مهدی استخر و مهدیار عقابی بر عهده داشتند.

برای برگزیدگان گروه اول؛ ١٢ میلیون تومان، گروه دوم؛ ٨ میلیون تومان و گروه سوم؛ ۵ میلیون تومان هدایای نقدی اعلام شده است. ضمن اینکه کیفیت جمع خوانی، کیفیت تک خوانی، انتخاب محل مناسب، تعداد اجرا، کیفیت تصویربرداری، خلاقیت و ایده پردازی، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و جمعیت گروه معیارهای داوری برای انتخاب گروه‌های برتر محسوب شده‌اند.

مراسم اختتامیه «لیگ سرود» در تاریخ ۲۹ بهمن ۱۴۰۰ در پردیس تئاتر تهران برگزار خواهد شد.