علی رهبری سومین فصل هنری متوالی خود را در تالار مارینسکی آغاز می‌کند

به گزارش موسیقی نو علی رهبری در روز جمعه پنجم آبان ماه با آثاری از دورژاک و چایکوفسکی سومین فصل هنری متوالی خود را در تالار مارینسکی آغاز خواهد کرد. در پایان این فصل هنری والری گرگیف در برنامه‌ای تلویزیونی ویژه‌ای از علی رهبری قدردانی و تجلیل به عمل آورد.

مجموعه اپرای مارینسکی با داشتن بیش از ۴۰۰ نوازنده ۲۵۰ خواننده گروه کر، ۳ تالار بزرگ اپرا و چندین سالن کنسرت مختلف به عنوان بزرگ‌ترین مجموعه موسیقیایی جهان به‌شمار می‌آید و در این تالار آهنگسازانی چون کورساکف، چایکوفسکی، راخمانینوف، شوستاکوویچ و صدها آهنگساز بنام جهان آثار خودر را به روی صحنه برده‌اند.

در فصل هنری ۲۰۲۱-۲۰۲۲ میلادی بود که علی رهبری رهبر و آهنگساز بین المللی ایرانی، توسط والری گرگیف مدیر کل مجموعه اپرای مارینسکی برای دو برنامه مختلف با آثاری از آهنگسازان مشهور روسی چون چایکوفسکی، کورساکفوف و شوستاکوویچ دعوت شد. بعد از این کنسرت‌ها به پیشنهاد نوازندگان ارکستر سمفونیک اپرای مارینسکی و موافقت والری گرگیف بلافاصله سمت رهبری دایم میهمان مارینسکی به علی رهبری واگذار شد.

در فصل هنری ۲۰۲۲-۲۰۲۳ علی رهبری در یک سیکل موسیقی شرق و غرب ۱۲ برنامه مختلف در کنار آهنگسازان مشهور روسی و غربی آثاری از آهنگسازان کشورهای ارمنستان، ترکیه، تاجیکستان، آذربایجان و موسیقی فلامنکو را نیز روی صحنه برد.

در این سیکل چنین گفت زرتشت اثر علی رهبری، که حدود ۷۰ دقیقه می‌باشد نیز با صدای رضا فکری اجرا شد.