شنیدن «زخمه پاییز» در آخرین روزهای آبان با طعم موسیقی ایرانی

به گزارش موسیقی نو به نقل از روابط عمومی پروژه، کنسرت «زخمه پاییز» با نوازندگی و نغمه‌پردازی امیرحسین حقیقی و با حضور افشین هنرور به عنوان نوازنده تمبک در تالار رودکی روی صحنه می‌رود.

«زخمه پاییز» مرکب‌نوازی در دایره‌ مایه‌های مختلف موسیقی ایرانی، نشات گرفته از باور و درک و شهود فردی نوازنده نسبت به فراز و فرودهای اجتماعی است که در آن زندگی می‌کند.

در توضیحات تکمیلی این پروژه آمده است:

«زخمه پاییز» اجرایی است که در آن، نغمه‌ها در فضایی سیال شکل می‌گیرند؛ با فراز و فرودهای گاه آنی و گاه آرام همانند فصل پاییز که رنگ به رنگ شدن‌هایش هر بیننده را همراه خود می‌کند.

همچنین واریاسیون‌های متعددِ مضراب‌های راست و چپ، الگوهای مضرابیِ متفاوتی ارایه می‌دهد، به‌طوری‌که ساختارِ ملودی‌ها را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. استفاده از واخون (سیم بم) به عنوان سیم ملودیک و گاه هارمونیِ همراه نغمه‌ها بر روی سیمِ اول و دوم، به شکلِ محسوسی شنیده می‌شود.

از ویژگی‌های دیگرِ این اجرا، نغمه‌پردازی بر روی سیمِ مُشتاق (سیم سوم) ساز سه‌تار است.»

امیرحسین حقیقی متولد ۱۳۶۶ و دانش‌آموخته‌ رشته موسیقی از دانشگاه هنر تهران نوازنده، آهنگساز و مدرس موسیقی است.

وی از برگزیدگان هشتمین جشنواره موسیقی جوان بوده و تاکنون کنسرت‌های تکنوازی متعددی را در شهرهای مختلف ایران به صحنه برده است.

این هنرمند همچنین سرپرستی و آهنگسازی گروه‌های «مهر» و «نوبانگ» را بر عهده داشته و در سال‌های اخیر چندین قطعه با کلام و بی کلام را آهنگسازی و منتشر کرده است.

افشین هنرور نیز متولد سال ۱۳۶۷ در شیراز و از شاگردان نوید افقه است. نوازندگی در آلبوم‌های «بر چشمه خورشید» با صدای سالار عقیلی و آهنگسازی کیوان کیانیان و آلبوم «حسرت بلبل» با صدای کاظم لشکری در کارنامه او دیده می‌شود. افشین هنرور تاکنون اجرای کنسرت‌های متعددی در شهرهای مختلف ایران در همکاری با گروه‌های «شکیبا»، «سرو»، «ناسوت»، «دلشدگان»، «اشاره»، «صبا»، «بالوشان» و «مآذون» داشته است.

کنسرت «نغمه پاییز» به تهیه کنندگی یاسر یگانه، با سه‌تار نوازی امیرحسین حقیقی و تنبک‌نوازی افشین هنرور، دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ از ساعت ۲۰ در تالار رودکی برگزار می‌شود.