شرایط برگزاری کنسرت های موسیقی در کرمانشاه آماده است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به بهبودی اوضاع و مهیا شدن نسبی شرایط برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری، همه‌ تلاش دولتمردان در ماه‌های گذشته را احیای مجدد فعالیت‌ها دانست و گفت: شرایط برای برگزاری کنسرت های موسیقی در استان کرمانشاه فراهم است.

به گزارش موسیقی نو به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ فراهم بودن شرایط برگزاری کنسرت در استان کرمانشاه؛ «بهرام فاضلی‌زاد» عصر دوشنبه در جلسه بررسی اجراهای صحنه ای موسیقی و هماهنگی چگونگی برگزاری جشنواره موسیقی فجر در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، افزود: از سوم اسفند سال ۹۸ به دلیل شیوع کرونا اجراهای موسیقی با حضور تماشاگران متوقف شد، با این وجود هنرمندان و موسسات به افزایش تولید تک آهنگ روی آورده و یا با برگزاری کلاس ها و کارگاه ها و مصاحبه با بزرگان و اساتید هنرمندان به صورت آنلاین تلاش کردند تا ارتباط با مخاطب خود را از دست ندهند.

وی ادامه داد: بنابراین ما نیز باید از حافظان هنر ارزشمند این هنرمندان باشیم و هنر آنان را به بهترین وجه در معرض نمایش قرار دهیم.

او گفت: از طرفی مردم هنردوست ما تشنه برنامه‌های هنری هستند، گاهی برخی از فعالیت‌ها تحت شرایطی تا اندازه‌ای محدود یا دچار توقف کوتاه مدت می‌شوند اما همه آمال و آرزو ما این است که هر چه سریع‌تر به یک شرایط عادی‌تری برسیم. 

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در ادامه در خصوص برگزاری برنامه های انجمن موسیقی، اظهار کرد: امروز همه ما می‌خواهیم با قوانین و مقرراتی که وضع شده و شرایط موجود یک بار دیگر چراغ موسیقی را روشن کنیم که امیدوارم با این اقدام بتوانیم هم نشاط و شادابی را به جامعه منتقل کنیم و هم به نیاز علاقه‌مندان پاسخ بدهیم.

فاضلی‌زاد، در خصوص برگزاری کنسرت ها اعلام کرد؛ ما هیچ گونه محدودیتی برای برگزاری نداریم و از همه موسسات هنری که شرایط برگزاری کنسرت را دارند، درخواست می نماییم نسبت به رفع نواقص مدارک خود اقدام نمایند و از این فرصت جهت رشد و شکوفایی موسسه خود، درآمدزایی و گسترش هنر موسیقی استان استفاده کنند.

او اضافه کرد: برای ما اولویت حمایت از شرایط هنرمندان و بهبود حال و روحیه جامعه و مخاطبین و علاقمندان به هنر و موسیقی ایران زمین است و در این خصوص از هیچ تلاشی برای بهبود شرایط و تسهیل برگزاری کنسرت‌ها و اجراهای صحنه‌ای حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی دریغ نخواهیم کرد.        

در ادامه جلسه؛ اعضای انجمن موسیقی مسائل و مشکلات پیش روی این انجمن را بیان کردند و درخواست های خود را به مدیرکل و معاون توسعه و منابع اداره اعلام کردند.