شرایط برای برگزاری کنسرت‌های موسیقی در استان کرمانشاه فراهم است

 

 

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به بهبودی اوضاع و مهیا شدن نسبی شرایط برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری، همه‌ تلاش دولتمردان در ماه‌های گذشته را احیای مجدد فعالیت‌ها دانست و گفت: شرایط برای برگزاری کنسرت‌های موسیقی در استان کرمانشاه فراهم است.

موسیقی نو: به نقل از ایرنا؛ «بهرام فاضلی‌زاد» عصر دوشنبه در جلسه بررسی اجراهای صحنه ای موسیقی و هماهنگی چگونگی برگزاری جشنواره موسیقی فجر در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، افزود: از سوم اسفند سال ۹۸ به دلیل شیوع کرونا اجراهای موسیقی با حضور تماشاگران متوقف شد، با این وجود هنرمندان و موسسات به افزایش تولید تک آهنگ روی آورده و یا با برگزاری کلاس ها و کارگاه ها و مصاحبه با بزرگان و اساتید هنرمندان به صورت آنلاین تلاش کردند تا ارتباط با مخاطب خود را از دست ندهند.

وی ادامه داد: بنابراین ما نیز باید از حافظان هنر ارزشمند این هنرمندان باشیم و هنر آنان را به بهترین وجه در معرض نمایش قرار دهیم.

او گفت: از طرفی مردم هنردوست ما تشنه برنامه‌های هنری هستند، گاهی برخی از فعالیت‌ها تحت شرایطی تا اندازه‌ای محدود یا دچار توقف کوتاه مدت می‌شوند اما همه آمال و آرزو ما این است که هر چه سریع‌تر به یک شرایط عادی‌تری برسیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در ادامه در خصوص برگزاری برنامه های انجمن موسیقی، اظهار کرد: امروز همه ما می‌خواهیم با قوانین و مقرراتی که وضع شده و شرایط موجود یک بار دیگر چراغ موسیقی را روشن کنیم که امیدوارم با این اقدام بتوانیم هم نشاط و شادابی را به جامعه منتقل کنیم و هم به نیاز علاقه‌مندان پاسخ بدهیم.

فاضلی‌زاد، در خصوص برگزاری کنسرت ها اعلام کرد؛ ما هیچ گونه محدودیتی برای برگزاری نداریم و از همه موسسات هنری که شرایط برگزاری کنسرت را دارند، درخواست می نماییم نسبت به رفع نواقص مدارک خود اقدام نمایند و از این فرصت جهت رشد و شکوفایی موسسه خود، درآمدزایی و گسترش هنر موسیقی استان استفاده کنند.

او اضافه کرد: برای ما اولویت حمایت از شرایط هنرمندان و بهبود حال و روحیه جامعه و مخاطبین و علاقمندان به هنر و موسیقی ایران زمین است و در این خصوص از هیچ تلاشی برای بهبود شرایط و تسهیل برگزاری کنسرت‌ها و اجراهای صحنه‌ای حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی دریغ نخواهیم کرد.

در ادامه جلسه؛ اعضای انجمن موسیقی مسائل و مشکلات پیش روی این انجمن را بیان کردند و درخواست های خود را به مدیرکل و معاون توسعه و منابع اداره اعلام کردند.