رضا یزدانی: ترانه‌ای که برای خائن‌کشی خواندم قبل از اکران رونمایی می‌شود

رضا یزدانی، خواننده و بازیگر عرصه موسیقی و سینما گفت: برای فیلم «خائن‌کشی» ساخته مسعود کیمیایی ترانه‌ای خوانده‌ام که قبل از اکران فیلم رونمایی می‌شود.

موسیقی نو: «رضا یزدانی» در گفت و گو با ایرنا ضمن اعلام این خبر گفت: ترانه‌ای که خوانده‌ام در تیتراژ استفاده نمی شود. چون تیتراژ این فیلم نمی طلبید که ترانه داشته باشد. ولی ترانه من برای تبلیغات و تیزرهای فیلم حتما استفاده می‌شود.

یزدانی ضمن اشاره به بازی‌اش در فیلم دختری با لباس ارغوانی به نویسندگی و کارگردانی خداداد جلالی افزود: هر روز از هفت صبح تا هفت شب درگیر این پروژه هستم. در دو سال گذشته همچنین در فیلم‌های کوچه ژاپنی‌ها به کارگردانی امیرحسین ثقفی، آهو ساخته هوشنگ گلمکانی و سمپاشی به کارگردانی و نویسندگی علی یاور و تهیه‌کنندگی محمدعلی سجادی بازی کردم.

وی با تاکید بر این که خودش را بیشتر خواننده می‌داند تا بازیگر اظهار داشت: از دو سال پیش تا الان که به خاطر کرونا کنسرت ها تعطیل بود در پنج فیلم سینمایی و سریال میدان سرخ بازی کردم. متاسفانه بچه‌های موسیقی به خصوص نوازندگان در این دو سال خیلی سختی کشیدند. فضایی ایجاد شده که آنها برای مخارج زندگی روزمره شان هم مشکل دارند. بچه های تئاتر هم همین شرایط را دارند. مشخص نیست تا کی درگیر کرونا باشیم. خودم پنجم اسفند در سالن همایش‌های برج میلاد کنسرت داشتم که لغو شد. امیدوارم این دوره آخرین خیز کرونا باشد. همه خسته شدند.

یزدانی با یادآوری این نکته که خائن‌کشی پنجمین همکاری‌اش با فیلم های کیمیایی پس از حکم، رئیس، محاکمه در خیابان و متروپل بود افزود: بیست سال است که با آقای کیمیایی کار کردم و برای فیلم‌های‌شان خوانده‌ام. مسعود کیمیایی در خائن‌کشی این نقش را برای من در نظر گرفته بود. به من گفتند این نقش خیلی با روحیات تو نزدیک است و خیلی راحت می توانی این نقش را دربیاوری.

این بازیگر گفت: من نقش های پر زد و خورد زیاد کار کرده ام. در سریال میدان سرخ هم نقشم پرزد و خورد بود. در فیلم کوچه ژاپنی ها ساخته امیرحسین ثقفی که قرار بود امسال در جشنواره باشد هم یک نقش پرتحرک داشتم.

وی با بیان این که خیلی سال است که مسعود کیمیایی را می شناسم اظهار داشت: شب اول فیلمبرداری که بازیگران استرس داشتند، من داشتم چیزی می‌خوردم و خیلی خونسرد بودم. از من پرسیدند چرا استرس نداری؟ به همه گفتم خیال تان راحت باشد. همه چیز با حضور آقای کیمیایی عالی برگزار می شود و از بازی‌تان در این فیلم لذت می برید.

به گزارش ایرنا، فیلم خائن‌کشی به نویسندگی و کارگردانی مسعود کیمیایی و تهیه‌کنندگی علی اوجی در چهلمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت.

امیر آقایی، پولاد کیمیایی، مهران مدیری، فرهاد آئیش، مانی حیدری، سارا بهرامی، پانته‌آ بهرام، اندیشه فولادوند، حمیدرضا آذرنگ، سام درخشانی، نرگس محمدی، رضا یزدانی، الهام حمیدی، نسیم ادبی، فریبا نادری، شکیب شجره، سوگل خالقی و امیرحسین هشترودی در این اثر ایفای نقش کرده اند.