رامین حسین پور دوقطعه‌ی جدید از نیما و اخوان ثالث منتشر کرد

به گزارش موسیقی نو رامین حسین پور دوقطعه جدید با شعرهایی از مهدی اخوان ثالث و نیما یوشیج منتشر کرد. حسین‌پور آهنگساز، تنظیم‌کننده، خواننده و نوازنده این آثار است و میکس و مسترینگ نیز خود او انجام داده است. این هنرمند به‌زودی اولین کنسرت خود را توسط شرکت گیتی گویش برگزار میکند.

این قطعات توسط حسین‌پور با سازهای گیتار الکتریک، گیتار بیس، درامز، کیبورد، گیتار آکوستیک نواخته شده‌اند؛ مضمون این دوقطعه عاشقانه، اجتماعی و فرهنگی است و رامین حسین‌پور خواننده و آهنگساز آثار «لحظه ی دیدار و اوهام» سعی کرده است نگاهی جدید را در  بیان شعر و سبک  اتمسفریک  الکترونیک پدید آورده باشد.

حسین پور پیش تر آلبوم هشت انتخاب را با اشعار محمدعلی بهمنی نشر داد که مورد توجه زیادی قرار گرفت. این هنرمند خالق اثر «صورتگر» با شعری از مولانا است که تاکنون در بیش از ۴۲ رقابت بین‌المللی شرکت کرده و موفق به دریافت جوایز متعدد بین المللی شده است. در آخرین دستاورد «صورتگر» این اثر هنری رامین حسین پور بهترین خواننده سال ۲۰۲۲ جشنواره لس آنجلس شد و نیز در فهرست IMDb  سومین اثر بین ۵۰ اثر برگزیده این سایت معتبر سینمایی در ژانر مستند  قرار گرفته است و  سایت IMDb رامین حسین پور را به‌عنوان هنرمندی دارای چندین استعداد معرفی کرده است.

رامین حسین‌پور دانش‌آموخته معماری، موسیقی و سینماست که در حوزه معماری بعنوان طراح و مدرس دانشگاه و کانسپتچوال آرتیست  و در حوزه موسیقی به عنوان شاعر، آهنگساز، تنظیم‌کننده و‌ نوازنده شناخته می‌شود. وی همچنین در حوزه سینما نیز به عنوان نویسنده، کارگردان، تهیه‌کننده مشغول به کار است.

حسین‌پور سال ۹۴ با تلفیق هنر معماری، موسیقی و سینما ۲ اثر با نام‌های «غنیمت» و «اشتیاق» تولید کرد که در فستیوال‌های بین‌المللی به عنوان فینالیست حضور پیدا کرده‌اند.