دیدار وزیر ارشاد و مدیر کل دفتر موسیقی با مجید انتظامی

 

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه سه شنبه همزمان با بزرگداشت هفته دفاع مقدس با «مجید انتظامی» هنرمند پیشکسوت عرصه موسیقی کشورمان دیدار و گفت و گو کرد.

 

موسیقی نو: به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی در این دیدار گفت: استاد انتظامی دارای آثار ارزشمند و ماندگاری در عرصه موسیقی به ویژه آثار دفاع مقدس هستند که همواره در ذهن و خاطره ملت ما به عنوان آثار ماندگار نقش خواهد بست

وی افزود: در دوره جدید فعالیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتظر تولید آثار فاخر و جدیدی از استاد انتظامی هستیم و برای این منظور شرایط و نیازهای تولید این آثار را فراهم خواهیم کرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: ما دستمان را برای یاری گرفتن به سمت هنرمندان ارجمند کشورمان گشاده ایم و استاد انتظامی به عنوان یکی از استادان مبرز جریان موسیقی اصیل کشور همواره توجه شان به رشد و تعالی هنر در جامعه و انتقال ارزش هایی چون حماسه آفرینی های دفاع مقدس به علاقه مندان به ویژه جوانان بوده و آثار قابل توجهی در حوزه جریانات عمومی از جمله دفاع مقدس پدید آورده اند که هرگز از ذهن و ضمیر مردم دور نمی شود. آثاری که مردم نسبت به آن تعلق خاطر و حس خوبی دارند و این امری مهم و ارزشمند است.

در این دیدار مجید انتظامی با قدردانی از حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به برخی از مشکلات و دغدغه های حوزه موسیقی کشور اشاره نمود و بخشی از خاطرات خود در باره تولید آثارش را بازگو کرد.

وی همچنین تاکید کرد: چنانچه شرایط جسمی ام اجازه بدهد و در وضعیت مناسبی قرار بگیرم اولین اثری که خواهم ساخت درباره ارزش های والا و معنوی و تعلقات ملت ما به ویژه فداکاری های سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی خواهد بود.

یاد آور می شود در ملاقات با مجید انتظامی تعداری از مدیران فرهنگی از جمله، محمود شالویی مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی و سرپرست معاونت امور هنری، سیدمجید پوراحمدی مدیرعامل صندوق اعتباری هنر، محمد الهیاری مدیرکل دفتر موسیقی و حمیدرضا نوربخش رئیس خانه موسیقی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را همراهی کردند.

گفتنی است، در پایان این دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یک جلد مثنوی به مجید انتظامی اهدا کرد. محمود شالویی سرپرست معاونت امور هنری درباره فلسفه اهدای این کتاب گفت: از آنجا که اشعار مولانا به گونه ای است که زمینه ساز تولید آثاری مانند آثار استاد انتظامی است و از طرفی مولانا مدافع  ارزش های متعالی انسانی است، این کتاب به استاد انتظامی تقدیم شده است.

.