جمعی از هنرمندان موسیقی در پی هتک حرمت به ساحت قرآن کریم بیانیه دادند

به گزارش موسیقی نو جمعی از هنرمندان موسیقی، موسسات فرهنگی هنری عرصه موسیقی، دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن موسیقی ایران، شعب استانی انجمن و دفتر سرود، ضمن اعلام انزجار خود از اقدام غیرمسئولانه در هتک حرمت به مصحف شریف قرآن، با انتشار بیانیه‌ای مشترک این عمل ننگین را محکوم کردند.

متن این بیانیه بدین شرح است:بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیم یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ (سوره مبارکه صف، آیه ۸)

می‌خواهند نور خدا را با دهان‌هاشان خاموش سازند و خداوند تمام کننده‌ی نور خود است؛ هر چند کافران را ناخوش آید.

تابش پُر فروغ کلام نور بر سعادت انسان، روزافزون است و تنها مُشرکانی آن را کتمان می‌کنند که همزیستی مسالمت‌آمیز جوامع بشری را تاب ندارند. قرآن‌کریم به منزله‌ی راهنمایی سترگ و تغییرناپذیر همواره چراغ راه هدایت بوده و تمامی ادیان آسمانی بی‌نیاز از نور دلالت نبوده‌اند.

قرآن‌سوزی همانا، فرو رفتن در چاه ظلمانی نفس است و کسانی که چنین ستیزه‌جو نمایان می‌شوند، خورشیدِ یگانه و رسولان آن را تاب پذیرش ندارند.

جمعی از هنرمندان موسیقی، موسسات فرهنگی هنری عرصه موسیقی، دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن موسیقی ایران، شعب استانی انجمن و دفتر سرود، ضمن اعلام انزجار خود از اقدام غیرمسئولانه در هتک حرمت به مصحف شریف قرآن، این عمل ننگین را محکوم می‌کنند.

به‌امید آنکه روزی همه‌ی انسان‌های جهان زیر پرچم ادیان الهی در احترام و آرامش باشند و کوردلان و زندیقان، خود را در تابش یگانه‌ی کلام‌الله قرار دهند.