«تو ای پری کجایی» از شبکه‌ ۲ بررسی می‌شود

به گزارش موسیقی نو برنامه «دورها آوایی‌ست» با محوریت موسیقی معاصر ایران، به مرور موسیقی معاصر ایران و قطعات شاخص و اثرگذار دهه‌های اخیر به روش موشن گرافی و ویدئو کامنت می‌پردازد.

این برنامه طی هفت قسمتی که تاکنون تهیه و روانه آنتن شبکه دو کرده است، به صورت تحلیلی، قطعات مهم، تأثیرگذار و خاطره‌انگیز موسیقی ایران را معرفی کرده و در هشتمین قسمت قرار است به مناسبت سالروز تولد مرحوم همایون خرم که نهم ۹ تیر است، به بررسی آهنگسازی قطعه «سرگشته» که به «تو ای پری کجایی» معروف است بپردازد. همچنین در این برنامه بر دیگر آثار زنده‌یاد همایون خرم نیز مرور کوتاهی صورت می‌پذیرد.

تاکنون عناوین «عاشقان سرمست»، «فتح‌نامه»، «بوی بهار»، «وحدت»، «همنوایی جوشن کبیر»، «تیتراژ سربداران (تپه اسب سفید)» و «شهید مطهر» از برنامه «دورها آوایی‌ست» روانه آنتن شبکه دو شده است.

برنامه «دورها آوایی‌ست» کاری از گروه اجتماعی و اقتصاد شبکه دو با همکاری مرکز موسیقی صدا و سیما و تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمدسعید غلامی و سردبیری و نویسندگی حسن صنوبری است که به مناسبت سالروز تولد استاد آهنگسازی کشورمان، زنده‌یاد همایون خرم از هشتم تیر در فواصل برنامه‌های شبکه روانه آنتن خواهد شد.