تنبورنوازان لاوچ در تالار رودکی غوغا کردند

 

گروه تنبورنوازان لاوچ به سرپرستی حیدر کاکی با اجرای قطعاتی بر اساس اشعاری از حافظ، مولوی و سعدی، شب تالار رودکی را پر از ملودی کردند.

به گزارش موسیقی نو به نقل از ایسنا، کنسرت «گروه تنبورنوازان لاوچ» به سرپرستی، آهنگسازی و خوانندگی «حیدر کاکی» با حمایت موسسه فرهنگی هنری خانه تنبور دالاهو، آموزشگاه موسیقی یارسان، شرکت سروه تنبور، آموزشگاه موسیقی نوای تنبور و موسسه هنری آواسازان ققنوس، جمعه ۲۷ خرداد ماه ساعت ۲۱ در تالار رودکی اجرا شد.

این کنسرت که اغلب با اجرای قطعاتی ملایم همراه بود، با حضور حداکثری جمعیت در تالار رودکی برگزار شد.

در اجرای شامگاه جمعه حیدر کاکی ـ آهنگساز، سرپرست گروه و خواننده ـ ضمن خوش‌آمدگویی به هنرمندان و علاقمندان به موسیقی حاضر در سالن، اجرای خوبی را برای گروهشان آرزو کرد.

او گفت: کنسرت امشب بر خلاف کنسرت‌های گذشته که در دو پارت اجرا می‌شد، به صورت یک پارت اجرا می‌شود.

تصنیف «فریاد» سروده حافظ، «پریزاد» سروده سعدی، قطعه بی‌کلام «بیکران»، «هی لاوه» شعر و آهنگ فولکلور، «وه هار» سروده مولوی کرد، «واران» شعر و آهنگ فولکلور و «خانه امیری (فولکلور)» سروده بیسارانی با تنظیم و آهنگسازی حیدر کاکی و «آواز چهارگاه و شاه خوشینی» سروده باباطاهر، «بداهه‌نوازی» براساس مقام شاه خوشینی و چهارگاه، «دونوازی تنبور و کمانچه» و «مقام ساروخانی» با اشعاری از مولوی کرد، ۱۱ قطعه باکلام و بی‌کلامی بود که بر اساس موسیقی مقامی تنبور در کنسرت گروه تنبورنوازان لاوچ اجرا شد.

دیگر عوامل این کنسرت عبارتند بودند از:

فریبرز جعفری نوازنده دف، مرجان بنایی همخوان، نفیسه عبدالبقایی و فاطمه غلامی همخوان و نوازنده تنبور، مهدی مریدی و محمدرضا سوزنی نوازنده تنبور، همایون کاکی نوازنده کمانچه و مهدی مریدی، منوچهر محمدی و حصیبه باقری به عنوان عوامل اجرایی.

.