تلخی‌های بعد از جنگ با روایت کامران رسول‌زاده در ترانه «کابوس»

 

 جدیدترین اثر موسیقایی «کامران رسول‌زاده» ترانه‌سرا و خواننده به نام «کابوس»، با مضمون آسیب‌های بعد از دوران جنگ منتشر شد.

موسیقی نو: به نقل از ایرنا، «کابوس» عنوان ترانه جدید کامران رسول‌زاده است که به آسیب‌های جبران‌ناپذیرِ جنگ‌ها بر سرنوشت زنان و کودکان پرداخته است.

بخش‌هایی از موزیک ویدیوی این اثر با بیان «تو فاتح هیچ جنگی نیستی وقتی زنان و کودکانت تنها مغلوبان جنگند…»، جامعه جهانی را به توجه بیشتر به سرنوشت زنان و کودکانِ جنگ‌زده دعوت می‌کند.
جنگ‌های افغانستان، دست‌مایه رسول‌زاده برای به تصویر کشیدن پیامش بوده است.

وی نویسنده، شاعر، ترانه سرا و کارگردان (متولد اسفند۱۳۵۶) است. او در تازه‌ترین حضور بین‌المللی آثارش توانست عنوان بهترین فیلم مستند جشنواره رومانی را برای مستندش با عنوان گاوچاهبه ارمغان بیاورد.

این فیلم، پیش از این نیز در چند جشنواره معتبر به بخش رقابتی رسیده بود. رسول‌زاده در سال‌های اخیر بیشتر آثار موسیقایی خود را در غالب نماهنگ نویسندگی و کارگردانی کرده است. ویدیوی کابوس، تازه‌ترین ساخته این هنرمند است که همچون اثر پیشین او که آزادی نام داشت به یکی دیگر از موضوعات اجتماعی پرداخته است.

ترانه‌های کامران رسول‌ زاده در مجموعه‌ ای با عنوان «دستم را باز بگذارید»، «می‌خواهم بنویسم آغوش» توسط انتشارات مروارید منتشر شده است.