تلاش یک بازیگر برای جبرانِ بد جلوه دادن مسلمانان

به گزارش هالیوود ریپورتر، «مغول موگلی»، فیلمی که بازیگر آسیایی ریز احمد از نویسندگانش بوده و آن را تهیه کرده است، برای افتتاحیه جشنواره فیلم بنتونویل که از ۲ تا ۸ آگوست (۱۱ تا ۱۷ مرداد) برگزار می‌شود، انتخاب شد.

محور این جشنواره که جنا دیویس، بنیان‌گذار آن است، توجه به برابری نژادی و جنسیتی است.

این فیلم که ساخته بسام طارق، کارگردان جوان پاکستانی است، درباره یک رَپر بریتانیایی- پاکستانی در نیویورک است که با بازی ریز احمد در نقش اصلی ساخته شده است.

در این جشنواره از مارلی ماتلن، برنده جایزه اسکار با اهدای یک جایزه تجلیل می‌شود و جدیدترین فیلم وی با نام «کودا» که برنده جایزه ساندنس شده بود و ساخته شیان هدر است، به نمایش درمی‌آید. لیزا بو بازیگر فیلم « ناپدید شدن خانم وو » نیز دیگر هنرمندی است که از این جشنواره جایزه می‌گیرد.

این جشنواره که از سال ۲۰۱۵ شروع به کار کرده است، تلاش دارد تا توجه‌ها را بیشتر به اقلیت‌ها جلب کند.

ریز احمد که بازیگر و خواننده بریتانیایی با اصالت پاکستانی است، سال ۲۰۲۰ بازیگر فیلم «آوای متال» نیز بود. وی چندی پیش کارزاری برای تغییر چهره منفی مسلمانان در فیلم‌های سینمایی به راه انداخت و تاکید کرد که باید برای مشکل نادیده گرفته شدن مسلمانان و بدجلوه دادن آن‌ها در سینما فکری شود.

وی در «مغول موگلی» که ایده ساختش به سال ۲۰۱۷ بازمی‌گردد، در نقش رپری بازی می‌کند که پیش از شروع تورهای اروپایی خود دچار یک بیماری خودایمنی می‌شود و از فرصت استفاده می‌کند و به لندن برمی‌گردد تا خانواده پاکستانی خود را ببیند. او باید مدتی در کنار خانواده و پدری که رابطه خوبی با وی ندارد زندگی کند و با بیماری خود کنار بیاید.