تجلیل از برگزیدگان نهمین جشنواره تکنوازی تار و سه تار

 

همزمان با برگزاری اختتامیه نهمین جشنواره تکنوازی تار و سه تار، اسامی برگزیدگان سه رده سنی (نوجوان، جوان و بزرگسال) اعلام شد.

به گزارش موسیقی نو به نقل از ایرنا از روابط عمومی فرهنگسرای بهمن، آئین اختتامیه نهمین جشنواره تکنوازی تار و سه تار، باحضور جمعی از بزرگان موسیقی کشور و عموم علاقه مندان به ساز تار و سه تار در مرکز همایش های بین المللی شهید آوینی این فرهنگسرا برگزار شد.

از بین ۷۰۰ اثر ارسالی به جشنواره در مرحله بازبینی، ۱۷۰ اثر برای رقابت در بخش نهایی انتخاب شدند و از میان آنها نیز اسامی هنرمندان برگزیده در اختتامیه این جشنواره به شرح زیر اعلام شد؛

هیات داوران، در بخش ساز تار و در رده سنی الف «۷ تا ۱۲ سال»، با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی، حسین حسن زاده رستمی را حائز رتبه اول، دانیال دشتی را حائز رتبه دوم و آروین محمدی را حائز رتبه سوم دانستند و از آریا داودی، هستی جعفری نعیمی و الینا غلامعلی تقدیر کردند.

در بخش تکنوازی تار و در رده سنی ب «۱۳ تا ۱۹ سال»، هیات داوران، لوح تقدیر و جایزه نقدی خود را به ترتیب به اشکان نایبی به عنوان رتبه اول، اشکان شاهسون به عنوان رتبه دوم و سید حسین امینی وآناهیتا ندری به عنوان رتبه سوم مشترک اهدا کردند. همچنین احمدرضا منفرد و صادق سعید شبانی و چلیپا روزبهانی به عنوان نفرات شایسته تقدیر این بخش اعلام شدند.

در همین بخش و در رده سنی ج «۲۰ سال به بالا»، لوح تقدیر و جایزه نقدی هیات داوران به پوریا سلیمانی به عنوان رتبه اول، یوسف حیدری به عنوان رتبه دوم رسید، هیات داوران در این بخش هیچ یک از شرکت کنندگان را شایسته رتبه سوم ندانستند. محمدرضا صالحی، ارغوان آرمان فر و ادریس طاهرخانی  به عنوان نفرات شایسته تقدیر این بخش معرفی شدند.

هیات داوران در بخش ساز سه تار، لوح تقدیر و جایزه نقدی این جشنواره را در رده سنی الف «۷ تا ۱۲ سال»، به اسرا جعفری مقدم به عنوان رتبه اول، نیکی نسیمی به عنوان رتبه دوم و محمد متین علیزاده به عنوان رتبه سوم اهدا کردند. آپامه سجودی و پارسا صدری نفرات شایسته تقدیر این بخش بودند.

هیات داوران در بخش ساز سه تار و در رده سنی ب «۱۳ تا ۱۹ سال»، مهدی حسنی خورشیدی را حائز رتبه اول ، کاینوش روشن را حائز رتبه دوم و ابوالفضل قاسمی را حائز رتبه سوم دانستند. هیات داوران در این بخش از  نوید بیات تقدیر کردند.

هیات داوران در رده سنی ج «۲۰ سال به بالا»، لوح تقدیر و جایزه نقدی را سهراب ابراهیمی به عنوان رتبه اول، جاوید افشارپور به عنوان رتبه دوم و فرزاد سلیمانی و امیرمحسن حجازی مشترکا به عنوان رتبه سوم اهدا کردند. نفرات شایسته تقدیر این بخش، سید محمد حسان امامی و سعید قادری بودند.

 

.