اجرا در روز ملی تاجیکستان؛

تاجیک ها از خیام خوانی در کنسرت حمید هیراد استقبال کردند / توضیح چند حاشیه

 

حمید هیراد خواننده موسیقی پاپ کشورمان در فستیوال «سامر فست» کشور تاجیکستان کنسرت موسیقی را در محله نوروزگاه شهر دوشنبه برگزار کرد.

 

به گزارش موسیقی نو به نقل از روابط موسسه فرهنگی هنری «آوازی نو»، فستیوال «سامر فست» در محله نوروزگاه شهر دوشنبه و با حضور حمید هیراد برگزار شد.

حامد حسین زادگان مدیر روابط عمومی موسسه آوازی نو درباره این رویداد گفت: این فستیوال به صورت عمومی و رایگان و طیِ دو روز برای مردم تاجیکستان برگزار می‌شود. فستیوال «سامر فست» هر ساله با حضور خوانندگان تاجیک و خوانندگانی از کشورهای دیگر و از ساعت ۱۸ تا نیمه‌های شب برگزار می‌شود. خوشبختانه در زمان برگزاری این فستیوال محدودیت‌های کرونایی در تاجیکستان برداشته شده بود و مردم به راحتی برای دیدن این رویداد حضور داشتند.

وی تاکید کرد: مسئولان برگزاری فستیوال «سامرفست» این رویداد را به صورت اجراهایی برای پخش تلویزیونی برنامه‌ریزی می‌کنند و نگاهِ اجرای زنده به این رویدادها ندارند. ما برای اجرای حمید هیراد اصرار داشتیم که گروه‌مان را به خودمان به تاجیکستان ببریم، اما مسئولان این رویداد نپذیرفتند و قرار شد که اجرا زنده نباشد. البته برگزار کنندگان این رویداد می‌خواستند گروهی از نوازندگان را همراه با آقای هیراد به صحنه بفرستند تا به صورت نمادین با او همراه باشند که ما این مسئله را به هیچ وجه نپذیرفتیم.

حسین زادگان گفت: حمید هیراد در این اجرا، چند آواز را بدون همراهی موسیقی و به صورت زنده برای مخاطبان اجرا کرد که یکی از این آوازها، خواندن شعری از خیام بود که با استقبال ویژه ای از سوی مخاطبان تاجیکی مواجه شد.

وی در پایان تاکید کرد: خوشبختانه مردم تاجیکستان علاقه بسیاری به ادبیات کهن پارسی دارند و اجرای خوانندگان موسیقی ایران را دنبال می‌کنند. هیراد هم در این اجرا قطعاتی را بر مبنای اشعار کهن پارسی خواند که بسیار مورد توجه مردم تاجیکستان قرار گرفت. ضمن اینکه برای دیدن اجراهای این رویداد، حدود ۲۰ هزار نفر در محله نوروزگاه شهر دوشنبه جمع شده بودند.

 

« لطفا یک نظر بنویسید و در قرعه کشی پایگاه موسیقی نو شرکت کنید»