«برخط ماه و نوا» در ایستگاه سوم /اجرای خراسانی ها با «لوتوس»

به گزارش موسیقی نو به نقل از روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، سومین روز از برگزاری چهارمین دوره کنسرت های آنلاین «برخط ماه و نوا» با اجرای برخط ۲ گروه در ژانر موسیقی ایرانی و یک گروه در حوزه موسیقی کلاسیک پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

در روز سوم اجراها و مطابق با جدول پخش، ابتدا گروهی دو نفره متشکل از عزیز تنها و یاسمین تنها نوازنده دوتار از منطقه شرق و جنوب خراسان روی صحنه رفتند و قطعات تک نوازی «کفنه زنی (هم نوازی مربوط به موسیقی بانوان منطقه شرق خراسان)»، مقام «دل شیدا»، تک نوازی «جَل» توسط یاسمین تنها و چند مقام ترکیبی دیگر را اجرا کردند.

اجرای دوم توسط تریو«لوتوس»

این گروه متشکل از یاسمن کوزه‌گر نوازنده ویولنسل، پویا دهلاری نوازنده ویولن و ارشیا قربانی نوازنده پیانو از یک سال گذشته و همزمان با اوج‌گیری ویروس کرونا شروع به تمرین و فعالیت کرد و اجرای دوم خود را در کنسرت ماه و نوا پشت سر گذاشت.

تریو لوتوس در این کنسرت، سه ملودی از گلینکا آهنگساز روسیه‌ای، یک ملودی از روبینشتاین نوازنده پیانو لهستانی- آمریکایی و ۲ قطعه از اسکریابین آهنگساز و نوازنده پیانو روسیه‌ای اجرا کردند.

«برخط ماه و نوا» به ایستگاه سوم رسید/اجرای خراسانی ها با «لوتوس»!

اجرای پایانی روز سوم نیز به اجرای بهنوش بهنام‌نیا نوازنده ویولن و کیوان طاهری نوازنده تنبک اختصاص داشت. این گروه قطعاتی را در آواز افشاری اجرا کردند. بداهه‌نوازی، پیش درآمد، رقص چوبی استاد ابوالحسن صبا، و دو چهار مضراب از جمله قطعاتی بود که این گروه دو نفره اجرا کردند.

این فصل از برنامه‌ها در سه دوره توسط انجمن موسیقی ایران برنامه‌ریزی و به صورت ماهیانه اجرا خواهد شد. گونه‌های مختلف موسیقی از جمله موسیقی دستگاهی، نواحی و کلاسیک غربی در این دوره در جدول برنامه‌ها گنجانده شده‌اند تا از حداکثر ظرفیت هنرمندان موسیقی در سه دوره برگزاری استفاده شود.

مجموعه کنسرت‌های آنلاین در ماه‌های خرداد، تیر و مرداد ۱۴۰۰ طبق جدول‌های اجرایی پخش خواهند شد.