با نگاهی نو به موسیقی ایرانی آلبوم «مسیر» منتشر شد

آلبوم «مسیر» با هنرمندی رضا طریقت و یاشار یاری از نوازندگان و هنرمندان جوان موسیقی ایرانی در حال و هوایی متفاوت پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

موسیقی نو: به نقل از خبرگزاری مهر، «مسیر» عنوان یکی از تازه‌ترین مجموعه‌های منتشر شده در بازار موسیقی است، که با هنرمندی رضا طریقت و یاشار یاری در دسترس شنوندگان قرار گرفت.

قبرستان لاکچری لواسان
چشم انداز زیبای منطقه لواسان و سرسبزی و خوش آب و هوا بودنش، دلیل ساخت و ساز ویلاهای لاکچری بوده است. در سال های اخیر، افراد زیادی به سمت خرید این ویلاها جذب شده اند. شاید باور نکنید اما ویلاهایی در این ناحیه ساخته شده که هر کدامشان به تنهایی می توانند نمادی از تجمل پرستی و لاکچری نشینی باشند. شهرک باستی هیلز لواسان که در دامنه کوه های شمال شهر لواسان جا خوش کرده به خاطر چشم انداز زیبایی که به سد لتیان و لواسان دارد طرفداران زیادی پیدا کرده است.

«مسیر»، «لالایی»، «دریا»، «شوق پرواز»، «لحظه»، «خاطره»، «رقصان»، «چشم هایش» عنوان آثاری هستند که در این آلبوم منتشر شده‌اند. این در حالی است که رضا طریقت به عنوان نوازنده ویولن، ویولا، کمانچه، کمانچه آلتو و یاشار یاری به عنوان نوازنده گیتار آکوستیک، گیتار الکتریک و گیتار نایلون در این آلبوم حضور داشته‌اند.

آلبوم «مسیر» حاصل همکاری رضا طریقت و یاشار یاری، دو هنرمند جوان با نگاهی نوین در عرصه موسیقی ایرانی است و نشر «ساز نوروز» در جهت معرفی آثار هنرمندان جوان و نوآور و مسلط بر موسیقی این اثر را روانه بازار کرده است. این اثر چهارمین مجموعه از این نشر با دیدگاهی نو در موسیقی ایرانی است.

 

«مسیر» شنیدنی شد/ نگاهی نوین به موسیقی ایرانی

یاشار یاری از هنرمندان جوانی است که تحصیلات خود را در رشته موسیقی به اتمام رسانده است. او فعالیت حرفه‌ای خود را با ساخت چندین اثر برای رادیو آغاز کرده و در این بین هم با گروه‌های تئاتری و ساخت موسیقی چند فیلم کوتاه همکاری داشته است.

رضا طریقت هم از جمله هنرمندان جوان موسیقی است که علاوه بر تکمیل تحصیلات دانشگاهی خود در رشته موسیقی نوازندگی ساز کمانچه را با اردشیر کامکار و شروین مهاجر ادامه داد. او ویولن را هم نزد هنرمندانی چون ارسلان کامکار، مرجان قنبری مهر، همایون رحیمیان و حسن ریاحی فرا گرفت و پس از آن نیز در عرصه نوازندگی پیانو و اصول هارمونی نزد هنرمندانی چون وارطان ساهاکیان، مهسا خویی و محمد سریر آموزش دید.