اولین کنسرت پسا کرونایی در تهران را چه کسی برگزار می‌کند؟

 

اولین کنسرت پسا کرونایی در تهران را چه کسی برگزار می‌کند؟

سرانجام بعد از هفته‌ها بلاتکلیفی در عرصه برگزاری کنسرت‌های پایتخت، گویا قرار است یک کنسرت خنده با حضور حسن ریوندی، اولین اجرای زنده دوران پساکرونایی در تهران را پیش روی مخاطبان قرار دهد.

به گزارش موسیقی نو به نقل از خبرگزاری مهر، بلیت فروشی اولین کنسرت پسا کرونایی در حالی آغاز شده که نام حسن ریوندی کمدین به عنوان اولین هنرمند متقاضی برگزاری این اجراهای زنده در پایتخت در سامانه‌های فروش بلیت دیده می‌شود.

این کنسرت ساعت ۱۸ و ۲۲ روز پنجشنبه هجدهم آذرماه در قالب دو اجرا میزبان مخاطبان در تالار بزرگ وزارت کشور خواهد بود.

طبق آنچه در سامانه فروش بلیت این کنسرت منتشر شده، گویا هنوز موضوع فروش بلیت با ظرفیت ۱۰۰ درصدی سالن به قطعیت کامل نرسیده چرا که در ضمیمه بخش فروش بلیت این اجرای زنده نوشته شده: «بعد از خرید بلیت، ۲ عدد صندلی قبل و بعد جهت حفظ فاصله گذاری اجتماعی غیرفعال خواهد شد». این در حالی است که بر همین اساس همراه داشتن کارت واکسن، ماسک و دستکش حین ورود به سالن اجرا هم الزامی است.

برگزاری این کنسرت در شرایطی است که طی این روزها خوانندگانی چون بابک جهانبخش، رضا بهرام، هوروش بند، آرون افشار، علیرضا طلیسچی، مسعود صادقلو، محسن ابراهیم زاده و اشوان مشغول میزبانی از طرفداران خود در جزیره کیش هستند.

موضوع افزایش قیمت بلیت و اختلاف نظرهای میان تهیه‌کنندگان و بخش دولتی در ابعاد مختلف، بالا رفتن هزینه برگزاری کنسرت در شرایط کرونایی با توجه به کاهش ظرفیت سالن‌های بالای هزار نفر، عدم تعیین متوسط قیمت بلیت کنسرت‌ها در شرایط کرونایی، موضوع نحوه خرید بلیت کنسرت‌ها با متصل شدن سامانه‌های فروش بلیت به سرورهای صدور کارت واکسیناسیون با هدف افزایش جمعیت سالن‌های برگزاری کنسرت، معافیت کنسرت‌های موسیقی ایرانی و موسیقی نواحی از پرداخت کرایه سالن به واسطه حمایت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اتصال به سامانه «ای پی آی» وزارت بهداشت، شفاف‌سازی برای ارائه قیمت اجاره بهای سالن‌های برگزاری کنسرت توسط مدیران سالن‌ها بر اساس بخشنامه‌های دولتی در این زمینه از جمله مواردی بودند که طی روزهای گذشته از آنها به عنوان مهم‌ترین چالش‌ها پیرامون برگزاری کنسرت‌ها یاد شده است.