اولین دوره «غزل ساز» به مدت سه شب با شش اجرا برگزار می‌شود

به گزارش موسیقی نو اولین دوره «غزل ساز» به مدت سه شب از تاریخ ۱۳ تا ۱۵ تیرماه با شش اجرا به همت انجمن موسیقی ایران وبا مشارکت بنیاد فرهنگی، هنری رودکی برگزار می‌شود.

«غزل‌ساز» مجموعه اجراهایی درباره حفظِ هویت موسیقی ردیف- دستگاهی است که با نگاهی به موسیقی آوازی ایران برنامه‌ریزی شده است. چرا که آواز متر و معیاری شناخته شده چه در ساز و چه در کلام در موسیقی ایران است؛ لازم به ذکر است معیارهای متعددی در رشد و شکوفایی نوازندگان و خوانندگان تاثیرگذار موسیقی وجود دارد که مجموعه «غزل ساز» در دوره‌های بعدی، به تک‌تک آنها خواهد پرداخت.

اولین دوره از مجموعه برنامه‌های «غزل‌ساز» مربوط به موسیقیِ سازی و تکنوازی‌هایی از این دست خواهد بود. نوازندگانی که تبحّر خود را در طول سالیان متمادی با تمرکز بر بداهه‌نوازی به‌دست آورده‌اند.

نخستین شب این اجرا، سه شنبه ۱۳ تیرماه با حضور نوازندگانی همچون پریچهر خواجه (قانون) و حسام اینانلو (کمانچه) برگزار می‌شود و در شب دوم، چهارشنبه ۱۴ تیرماه، عیسی غفاری (سه‌تار) و بهاره فیاضی (تار) به روی صحنه می‌روند. زمان خیری (نی) و قاسم رحیم زاده (تار) به همراه کامبیز گنجه‌ای (تنبک) در شب آخر پنجشنبه ۱۵ تیرماه، میزبان علاقمندان این مجموعه خواهند بود.

دوره دوم مجموعه موسیقایی «غزل‌ساز» پاییز امسال برگزار می‌شود که مربوط به موسیقی با کلام خواهد بود.