«انتظار» پروژه جدید معتمدی و رامبراند تریو منتشر شد

به گزارش موسیقی نو «انتظار» عنوان یکی از تازه ترین مجموعه های موسیقایی منتشر شده در قالبی بین المللی است که با خوانندگی محمد معتمدی و همراهی مجموعه «رامبراند تریو» از کشور هلند پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

در توضیحات ناشر این پروژه آمده است: «ما خوشحالیم که جدیدترین نسخه خود را با عنوان «انتظار» توسط محمد معتمدی و گروه رامبراند به اشتراک می گذاریم؛ این آلبوم یک سفر موسیقایی است که مانند هیچ آلبوم دیگری نیست، سه هنرمند «رامبراند تریو» با خواننده خارق‌العاده ایرانی محمد معتمدی همکاری می‌کنند و شما را به یک ماجراجویی متقابل فرهنگی می‌برند.»

همکاری محمد معتمدی با مجموعه «رامبراند تریو» که از گروه‌های شناخته شده اروپایی در میان مخاطبان ایرانی است طی سال‌های گذشته نیز انجام گرفته و او با همراهی هنرمندان این گروه کنسرت‌ها و پروژه‌های دیگری را نیز پیش روی مخاطبان قرار داده بود.

گروه سه نفره هلندی «رامبراند تریو» سال‌ها با هنرمندان مختلف، از جمله موزیسین‌های مطرح کشورمان همچون حسین علیزاده، کیهان کلهر و حسام اینانلو همکاری‌های متعدد داشته و در بسیاری از فستیوال‌های بزرگ جز از جمله «بیم هویی»، «نورث سی جز»، «الب جز» و فستیوال جز مادرید حضور داشته است. این مجموعه که دستمایه اصلی موسیقی شان موسیقی جز، موسیقی کلاسیک و موسیقی خاورمیانه است در پاییز سال ۱۳۹۶ بود که همراه با این هنرمندان در شهرهای مختلف به اجرای برنامه پرداختند.

اعضای گروه «رامبراند تریو» در طول ۱۲ سال گذشته در کنار هم ساز زده‌اند و توانسته‌اند به یکی از اصلی‌ترین گروه‌های جز در هلند تبدیل شوند. ضمن اینکه آلبوم‌های «هم سان و هم سکوت» با حسین علیزاده و «هنوز پاییز است» با کیهان کلهر ۲ پروژه‌ای هستند که از مجموعه «رامبراند تریو» در ایران منتشر شده‌اند.

در آلبوم «هم سان و هم سکوت» حسین علیزاده نوازنده شورانگیز، رامبراند فرایش نوازنده فورته پیانو، هارمونیوم، تونی اورواتر نوازنده ویولن و وینسنت پلانیه نوازنده سازهای کوبه‌ای گروه اجرایی آلبوم را تشکیل می‌دادند. ضمن اینکه «درآمد»، «سماع»، «کرشمه»، «مقدمه نیشابورک»، «سرمست»، «رامبراندی نژاد»، «نهفت»، «ترکمن» اسامی آثاری بودند که در این آلبوم گنجانده شده‌اند.

آلبوم «هنوز پاییز است» نیز یکی دیگر از همکاری مجموعه «رامبراند تریو» با هنرمندان ایرانی بود که در این پروژه کیهان کلهر دیگر نوازنده شاخص موسیقی ایرانی گروه را همراهی می‌کرد. این اثر موسیقایی حاصل همکاری و خلق موسیقایی این تریو با کیهان کلهر بود که از ۲ قسمت اصلی تشکیل شده است که در بخش اول از کمانچه و در بخش دوم از ساز ابداعی شاه‌کمان استفاده می‌کند. این در حالی است که فضای ملودی‌ها بیشتر در مایه شوشتری و اصفهان گردش دارد.