انتشار آلبوم «مُلک دل» با همراهی یک پیشکسوت کمانچه‌نوازی

موسیقی نو: به گزارش خبرنگار مهر، «ملک دل» عنوان یکی از تازه‌ترین آثار موسیقایی منتشر شده در قالب آلبوم است که به آهنگسازی هامان خلیلی و خوانندگی غلامرضا رضایی پیش روی مخاطبان قرار گرفته است.

«پیش درآمد چهارگاه»، «تک نوازی سنتور»، «ساز و آواز درآمد، زابل، مویه»، «چهار مضراب چهارگاه»، «ساز و آواز مخالف و مثنوی مخالف»، «تصنیف مخالف»، «دونوازی کمانچه»، «ساز و آواز حدی»، «تصنیف شوریده» عنوان قطعاتی هستند که در این آلبوم گنجانده شده‌اند.

هادی منتظری از هنرمندان پیشکسوت موسیقی ایرانی به عنوان تک نواز کمانچه، هامان خلیلی نوازنده تار، مهدی ولی‌زاده نوازنده نی، فریما موفقی نوازنده کمانچه، مرجان راغب نوازنده سنتور، وحیدربیع پور نوازنده دف و دایره، مهدی دریاباری نوازنده تار، چکاد فشارکی نوازنده کمانچه، سهیل اله دادیان نوازنده تمبک و ضرب زورخانه، فرزاد موسوی نوازنده بم تار، حجت فرجیان نوازنده عود از جمله نوازندگان این آلبوم هستند که با صدابرداری یاسرفلاح پور، میکس و مستر حامی حقیقی در استودیو پژواک حوزه هنری تولید شده است.

غلامرضا رضایی از جمله هنرمندان فعال در حوزه خوانندگی موسیقی ایرانی است که فعالیت موسیقایی خود را از سال ۶۳ در مشهد نزد رضا شاکری آغاز کرد. او سپس شیوه آواز خوانی عبدالله دوامی را نزد نصرالله ناصح پور و شیوه آواز خوانی اقبال آذر را نزد کریم صالح عظیمی آموخت.

این هنرمند همچنین پیوند بین شعر و موسیقی را نزد استاد حسین دهلوی و زیبایی شناسی تلفیق شعر و آواز ایرانی را در مکتب اصفهان را نزد استاد حسین عمومی آموخته است.