انتشار آلبوم موسیقی «هم‌ نفس» به پاس قدردانی از کادر درمان

انتشار آلبوم موسیقی «هم‌ نفس» به پاس قدردانی از کادر درمان

 

آلبوم موسیقی «هم‌ نفس» که روایت موسیقایی است از کرونا، به مناسبت روز پرستار و به پاس قدردانی از کادر درمان، دوشنبه ـ ۲۲ آذر ماه ـ در فرهنگ‌سرای ارسباران رونمایی شد.

به گزارش موسیقی نو به نقل از گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، آیین رونمایی از آلبوم موسیقی «هم ‌نفس» با حضور علیرضا زندوکیلی معاون هنری و امیرحسین سمیعی مدیر موسیقی سازمان فرهنگی هنری، آرمان مهربان آهنگساز و آرش رستمی خواننده آلبوم «هم نفس» و جمعی از چهره‌های هنری و فرهنگی، دوشنبه ۲۲ آذر در فرهنگ‌سرای ارسباران برگزار شد.

در ابتدای مراسم امیرحسین سمیعی مدیر موسیقی سازمان فرهنگی هنری گفت: این آلبوم روایت موسیقایی از شروع همه‌گیری کرونا تا امروز و روایتی از غیرت، همبستگی و مبارزه تمام عزیزانی است که در این عرصه تلاش کردند. هدف ما در مدیریت موسیقی این است که قطعات موسیقی را با رعایت استانداردها و اصول موسیقی تولید کنیم.

او ادامه داد: شعر این آلبوم به صورت داستان‌گونه ماجرای این دوسال را از قبل کرونا شروع می‌کند و در ادامه به همه‌گیری و اتفاق‌هایی که در این مسیر افتاده و به از دست دادن‌ها، ایثار و از خود گذشتگی و شهامت می‌پردازد و در نهایت به تبلور دانش و رهایی می‌رسد. سعی کردیم از انتخاب نام‌های تکراری اجتناب کنیم برای همین از عنوان روایت موسیقایی برای این آلبوم استفاده کردیم.

آرمان مهربان آهنگساز آلبوم گفت: طی دو سال گذشته کسی نیست که به شکلی از این اتفاق آسیب ندیده باشد. امیدوارم هرچه زودتر این روزها تمام شود و به روزهای روشنایی بازگردیم.

وی افزود: شعر آقای سلیمان‌پور در این آلبوم، شعر بلند و داستان گونه است و همین موضوع کار آهنگساز را سخت می‌کند. امیدوارم به خوبی آهنگسازی این مجموعه را انجام داده باشم و مورد قبول قرار گیرد. این آلبوم ۵ موومان دارد. بخش اول و آخر تنها موسیقی است و داستان در سه موومان میانی روایت می‌شود. در آخر باید تشکر کنم از مدیریت موسیقی سازمان فرهنگی هنری که ما را در تولید این اثر حمایت کرده است.

بابک منصور افشار، متخصص مغز و اعصاب از بیمارستان مسیح دانشوری که به عنوان نماینده‌ای از کادر درمان در این مراسم حضور داشت، گفت: بیمارستان مسیح دانشوری به عنوان بیمارستان پایلوت در حوزه کرونا از ابتدای همه‌گیری، شروع به فعالیت کرد و در ادامه نیروهایی در بخش پرستاری و پزشکی جذب کرد. تمام قسمت‌های این بیمارستان به بیماران کرونایی اختصاص پیدا کرد. روزهای اول روزهای سختی برای همه ما بود از روزهای اول با عشق در خدمت هموطنان بودیم. تمام کارهایی که انجام دادیم وظیفه انسانی ما بوده و کار ویژه‌ای نبوده است. با میل و علاقه در خدمت مردم هستیم و خواهیم بود. در آخر باید از همه کسانی که در تولید این آلبوم همکاری داشتند تشکر کنم.

در این مراسم علی داوودی و علی‌ مودب به شعرخوانی پرداختند. همچنین اجرای زنده با حضور آرش رستمی خواننده و آرمان مهربان نوازنده پیانو اجرا و در پایان مراسم از آلبوم موسیقی هم نفس رونمایی شد.

انتشار آلبوم موسیقی «هم‌ نفس» به پاس قدردانی از کادر درمان

انتشار آلبوم موسیقی «هم‌ نفس» به پاس قدردانی از کادر درمان