امین غفاری برای اجرا در سالن اسمتانا هال پراگ دعوت به همکاری شد

به گزارش موسیقی نو امین غفاری از تک نوازان ساز ویولن کشورمان پس از آن که در سال ۲۰۲۲ موفق به دریافت ۲ جایزه و مدال طلا از مسابقات معتبر موسیقی در اوزاکا ژاپن شد، مورد توجه مدیران برگزاری کنسرت در اروپا قرار گرفت و از طرف یکی از همین کمپانی های کنسرت گذار برای اجرا در سالن اسمتانا هال پراگ دعوت به همکاری شد.

وی قرار است در اکتبر امسال همراه با ارکستر فیلارمونیک چک جنوبی (تپلیسی) کنسرتو ویلن خاچاطوریان را اجرا کند.

ارکستر فیلارمونیک چک جنوبی از حرفه ای ترین و قدیمی‌ترین ارکسترهای اروپا است که قدمتش به بیش از ۱۵۰ سال می رسد و سولیست های بزرگی چون فریتز کرایسلر و اوژن ایزایی با این ارکستر نواخته اند.

این کنسرت در سالن اسمتانا پراگ در کشور جمهوری چک برگزار می شود، این سالن بارها میزبان فستیوال های مختلف و ارکسترهای بزرگی از جمله برلین فیلارمونیک، لندن فیلارمونیک، ارکستر فیلارمونیک بوستون، ارکستر دیوان و رهبران و سولیست های بزرگی همچون دانیل برنبویم، ایزاک پرلمن، ماکسیم ونگروف، گیل شاهام بوده است.

غفاری پیش تر نیز در عرصه بین المللی با ارکستر مجلسی سوک در سالن ماسکراد در فستیوال کروملو و همینطور ارکستر کالینینگراد روسیه به عنوان تکنواز اجراهای خود را روی صحنه برده بود.

وی همچنین در کشورهای ژاپن و اتریش و ارمنستان نیز به عنوان سولیست قطعات مختلفی چون زیگونروایزن سارازات، کنسرتو ویلن خاچاطوریان، کاپریس های پاگانینی و آثاری از باخ را اجرا کرده است.

در این کنسرت که در تاریخ ۲۱ اکتبر برابر با ۱۵ آبان برگزار می شود، علاوه بر کنسرتو ویلن خاچاطوریان که امین غفاری سولیست آن خواهد بود، سمفونی نهم دورژاک نیز اجرا می شود.