افتتاح اولین نمایشگاه تلفیقی با الهام از صدای شجریان

افتتاح اولین نمایشگاه تلفیقی با الهام از صدای شجریان

 

اولین نمایشگاه تلفیقی خط، موسیقی و نقاشی‌های یلدا دوستی با الهام از صدای شجریان ۲۹ آذرماه در گالری پردیس ملت افتتاح می‌شود و گالری آرتیبیشن از جمعه، ۲۶ آذر، به صورت آنلاین، میزبان نمایشگاه چهار نفره‌ «در خلوت» شده است.

به گزارش موسیقی نو به نقل از خبرگزاری ایسنا، دوستی در توضیح نمایشگاه تلفیقی خط، موسیقی و نقاشی‌ گفته است: «می خواستم کاری کنم لذت شنیدن صدای استاد محمدرضا شجریان به صورت فیزیکی و حسی به اشتراک بگذارم.»

یلدا دوستی نقاش و فارغ التحصیل رشته معماری است و قرار است در این نمایشگاه، ۹ نقاشی آبستره انتزاعی این هنرمند که الهام گرفته از ۹ قطعه موسیقی از مهرداد کیارسی با صدای استاد محمدرضا شجریان است به نمایش دربیاید. این نمایشگاه روز دوشنبه ۲۹ آذرماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۷ تا ۲۱ در گالری پردیس ملت گشایش می‌یابد.

این نمایشگاه از تاریخ ۲۹ آذر تا ۷ دی، همه روزه از ساعت ۱۱ تا ۱۹ و ایام تعطیل ۱۵ تا ۲۱ ادامه دارد. علاقمندان می‌توانند برای بازدید به گالری پردیس ملت به آدرس خیابان ولیعصر تقاطع اتوبان آیت‌اله هاشمی رفسنجانی، روبه‌روی کردستان، پردیس سینما گالری ملت، طبقه منفی ۲ مراجعه کنند.

 

افتتاح نمایشگاهی الهام گرفته از صدای شجریان

نمایشگاه گروهی در آرتیبیشن

در این نمایشگاه آثار چهار هنرمند، ترانه صادقیان، سمیرا دریا، می‌سم نژاد رسولی و ناصر محمدی به مدت ۱۰ روز تا یکشنبه، ۵ دی ماه به نمایش درمی‌آید.

چهار هنرمند حاضر در این نمایشگاه، همگی از شاگردان هانیبال الخاص، نقاش و مدرس هنر هستند. هر کدام از نقاشان حاضر در این نمایشگاه با نگاهی شخصی کوشیده‌اند تا آثاری را با حال و هوای خلوت نقاشی کنند. هنرمندان حاضر در این نمایشگاه از نسل‌های مختلف انتخاب شده‌اند و آثارشان با موضوع و حال و هوای مشترک در کنار هم قرار گرفته‌ است.

نمایشگاه «در خلوت» از روز جمعه، ۲۶ آذر، آغاز و تا روز یکشنبه، ۵ دی، ادامه خواهد داشت. علاقه‌مندان می‌توانند در تمامی طول شبانه‌روز به نشانی وب‌سایت گالری آرتیبیشن به نشانی: www.artibition.net مراجعه کنند.

در نمایشگاه «ضیافتِ خط، رنگ، نقش»؛
نقاشی‌های دیجیتال علیرضا ذاکری در حوزه هنری به نمایش در می‌آید

نمایشگاه نقاشی‌های دیجیتال علیرضا ذاکری با عنوان «ضیافتِ خط، رنگ، نقش» در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری برپا می‌شود.

 

افتتاح نمایشگاهی الهام گرفته از صدای شجریان

 

نقاشی‌های دیجیتال علیرضا ذاکری

نمایشگاه نقاشی‌های دیجیتال علیرضا ذاکری با عنوان «ضیافتِ خط، رنگ، نقش» در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری برپا می‌شود.

این نمایشگاه شامل ۴۲ اثر از مجموعه نقاشی‌های دیجیتال علیرضا ذاکری است که در رسانه‌ها منتشر شده‌اند.

این نمایشگاه، دوشنبه ۲۹ آذرماه ساعت ۱۴ افتتاح می‌شود.

عموم علاقه‌مندان می‌توانند از ۳۰ آذرماه تا ۷ دی‌ماه از نمایشگاه «ضیافتِ خط، رنگ، نقش» دیدن کنند.

علیرضا ذاکری، نقاش، طراح و کارتونیست متولد سال ۱۳۴۷ در شهر گرگان است. ذاکری در سال ۱۳۹۰ درجه ۲ هنری را از وزارت ارشاد دریافت کرد. مجموعه کاریکاتورهای «مویه‌هایی درباد» با موضوع دفاع مقدس از مهم‌ترین آثار ذاکری به شمار می‌رود.

 

افتتاح نمایشگاهی الهام گرفته از صدای شجریان

افتتاح اولین نمایشگاه تلفیقی با الهام از صدای شجریان//