«از هر دو جهان» شنیدنی شد/ آلبومی برای بشر سرگشته امروز

 

آلبوم موسیقی «از هر دو جهان» ساخته سهیل فقیه نصیری و بصیر فقیه نصیری در ژانر موسیقی تلفیقی پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

به گزارش موسیقی نو به نقل از خبرگزاری مهر، «از هردو جهان» عنوان یکی از تازه ترین آلبوم های منتشر شده در بازار موسیقی است که به آهنگسازی و خوانندگی سهیل فقیه نصیری و بصیر فقیه نصیری در دسترس شنوندگان قرار گرفت.

در توضیحات تکمیلی این آلبوم آمده است:

آلبوم موسیقی «از هر دو جهان» ساخته برادران فقیه نصیری است. این آلبوم بر پایه نگرش عرفان ایرانی به زندگی است؛ نگرشی که تلفیقی از یادآوری گذرایی و ناپایداری زندگی و توجه دادن به جهان ماندگار مهر و معنویت است.

به همین منظور گزیده کوتاهی از اشعار شاعران بزرگ ایران خیام، حافظ و مولانا استفاده شده است و همه فهمند و در عین کوتاهی از خرد عمیقی بهره مندند و می توانند برای بشر سرگشته امروز نوید دهنده نگرشی نو و رهایی بخش به زندگی باشند.

در همین راستا موسیقی آلبوم «از هر دو جهان» عموما آرام و ساده است. در ساخت ملودی ها و سازبندی از عناصر موسیقایی و سازهای ایرانی در ترکیب با سایر سبک های موسیقی جهان استفاده شده است.»

«از هر دو جهان» اولین آلبوم مشترک برادران فقیه نصیری است که در این مجموعه سهیل فقیه نصیری به عنوان آهنگساز، خواننده و نوازنده گیتار و بصیر فقیه نصیری به عنوان آهنگساز، خواننده و نوازنده پیانو در کنار تعدادی از نوازندگان و موسیقی دانان ایرانی با یکدیگر به همکاری پرداخته اند.

«کرشمه»، «زاهد»، «عشرت»، «مترس»، «دردم از یار است»، «این نیز بگذرد» «کنج خراب» عنوان قطعاتی هستند که در این آلبوم پیش روی مخاطبان قرار گرفته اند.

سهیل فقیه نصیری آهنگساز، خواننده، نوازنده گیتار، بصیر فقیه نصیری آهنگساز و خواننده، حامی حقیقی نوازنده کلارینت، پاشا هنجنی نوازنده نی، آیدین شفایی نوازنده سازهای کوبه های، مهرداد ناصحی نوازنده قیچک آلتو، محسن ذوالقدر نوازنده تار، سعید جامع نوازنده درامز، اردوان انزابی پور نوازنده گیتار بیس، احسان بیرقدار (صداهای لی اوت)، پرستو احمدی (کُر) هنرمندانی هستند که در این آلبوم به عنوان نوازنده حضور دارند.