آلبوم های «اردیبهشت» و «مه و ابریشم» وارد بازار موسیقی شدند

به گزارش موسیقی نو آلبوم های «اردیبهشت» و «مه و ابریشم» در روز‌های گذشته پیش روی مخاطبان قرار گرفتند. «اردیبهشت» اثری با آهنگسازی و نوازندگی سنتور محمدجواد رکنی است که در قالب هشت قطعه موسیقایی بی کلام «فراق»، «ترنج»، «چهارمضراب سه گاه»، «پیش درآمد همایون»، «چهار مضراب شور»، «چهار مضراب نوا»، «چهار مضراب مخالف قطعه» و «اردیبهشت» در دسترس علاقه‌مندان موسیقی قرار گرفته است.

محمدجواد رکنی از نوازندگان فعال عرصه موسیقی ردیف دستگاهی ایران در حوزه سنتورنوازی است که طی سال‌های اخیر علاوه بر تدریس موسیقی در برگزاری کنسرت نیز فعالیت‌هایی را پشت سرگذاشته که از آن جمله می‌توان به سرپرستی گروه موسیقی «اردیبهشت» و اجرای برنامه درچند شهر کشور اشاره کرد.

تالیف کتاب‌های «حیرانی – ۱۵ قطعه برای سنتور»، «اردیبهشت – قطعات پلی ریتمیک برای سنتور»، «نگاه – دستورسنتور، مدگردی و قطعاتی برای سنتور» از جمله فعالیت‌های پژوهشی این نوازنده موسیقی است.

«مه و ابریشم» نیز عنوان یکی دیگر از آلبوم‌های تازه منتشر شده در بازار موسیقی است که با هنرمندی نیما زاهدی، هادی فیض آبادی و هومن مهدویان در دسترس علاقه‌مندان موسیقی ایرانی قرار گرفته است.

«مه و ابریشم»، «آغاز»، «چهار مضراب افشاری»، «سیب و فریب»، «گذر»، «چهار مضراب ترک»، «اسیر»، «پایان»، «البرز» قطعاتی هستند که در این آلبوم گنجانده شده اند.

نیما زاهدی آهنگساز، ترانه سرا و نوازنده سنتور، هادی فیض آبادی خواننده، هومن مهدویان تنظیم کننده، نوازنده تار، بم تار، عود و سه تار، سحر ابراهیم نوازنده قانون، فرهاد صفری نوازنده ساز‌های کوبه ای، علیرضا دریایی نوازنده کمانچه، مهدی رمضامی میکس و مسترینگ گروه اجرایی آلبوم «مه و ابریشم» را تشکیل می‌دهند.

نیما زاهدی درباره این آلبوم نوشته است: «می خواستم بنویسم ولی نشد. خودکار روی کاغذ بود و من گم شده بودم. تکرار عاشقانه‌های مردی که سال هاست گم می‌شود و دوباره از مسیر گندم‌زار‌های کنار خیابان به خانه باز می‌گردد. می‌خواستم بنویسم امام خودکارم نبود. نمی‌دانم من گم شدم یا خودکار. می‌خواستم بنویسم، اما یادم آمد اینجا برای از تو نوشتن هوا کم است.»