آلبوم جدید موسیقی امید معنوی در آران و بیدگل رونمایی شد

امید معنوی خواننده آیینی آلبوم جدید موسیقی خود را با عنوان “هلال رویت شد” یکشنبه شب در آیینی با حضور مدیرکل اوقاف و امور خیریه اصفهان و جمعی از مسوولان محلی آران و بیدگل رونمایی کرد.

 

به گزارش موسیقی نو به نقل از ایرنا، این آلبوم در هفت قطعه‌ موسیقایی با نظم ادبی و آهنگ های متنوع، در معرفی ابعاد شخصیتی، اصل و نسب و ظرایف و دقایق زندگی حضرت محمد هلال‌بن علی‌بن‌ابی‌طالب (ع) تهیه شده است.

عنوان های قطعه های هفتگانه شامل خانه زاد، هلالِ محمد(ص)، ژن طوبی، آرام آران، شورِ شیرین، یعقوب وار و تاجر نور، هر یک جداگانه به موضوع و سوژه‌ای در ارتباط با امامزاده محمد هلال‌(ع) آران و بیدگل می‌پردازد.

در این آیین، خواننده جوان آیینی کشورمان با ابراز خرسندی از حضور در دیار پدری خود و قدردانی از حامیان آلبوم جدید خود، به آوازخوانی بخشی از این آلبوم پرداخت.

معنوی اظهار امیدواری کرد: با رونمایی از این اثر متفاوت خود، پنجره‌ای نو برای معرفی این نخستین مهاجر علوی به ایران و فاطمی ترین حرم اهل بیت(ع) در کشور در قالب آفرینش های هنری در حوزه فعالیت های آیینی گشوده شود.

به دلیل شرایط کرونایی، این آیین و بازخوانی قطعه هایی از آلبوم امید معنوی با همکاری شهرداری ناحیه آران و همزمان با سالروز میلاد مسعود نبی مکرم و ختم رُسُل(ص) و خجسته زادروز حضرت صادق‌آل محمد(ع) از طریق فضای مجازی برای علاقه مندان پخش شد.

“محمد اوسط” مشهور به هلال علی و محمد هلال که در شب نخست رمضان سال ۱۴ ه‍جری قمری در مدینه به دنیا آمد، فرزند بلافصل علی بن ابیطالب (ع) و امامه (امامه بنت زینب ثمره ازدواج ابوالعاص بن ربیع و زینب یکی از دختران حضرت محمد (ص)) است.

محمد هلال که نسبش از طرف مادر با دو واسطه به پیامبر مکرم اسلام می رسد، در ۲۸ رمضان سال ۶۴ هجری قمری در آران و بیدگل درگذشت.

آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی(ع) در آران و بیدگل در فاصله ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال استان اصفهان قرار دارد.