آلبوم «بودن» اثر جدید سیاوش بهبهانی منتشر شد

به گزارش موسیقی نو آلبوم «بودن» اثر جدید سیاوش بهبهانی منتشر شد. این آلبوم با قطعاتی تلفیقی و اجتماعی، اثری تجربی است و مجموعه‌ای متفاوت در عرصه موسیقی ایرانی محسوب می‌شود. سیاوش بهبهانی، علاوه بر اجرا، ملودی آوازی اکثر قطعات را نوشته، و آهنگسازی و تنظیم آلبوم توسط صهبا امینی‌کیا انجام شده است. این مجموعه با استفاده از اشعار چهره‌‌هایی مانند احمد شاملو، هوشنگ ابتهاج، شفیعی کدکنی، و صادق هدایت شکل گرفته است.

سیاوش بهبهانی، متولد اسفند ۱۳۶۳ در تهران است. او مدرک کارشناسی خود را در رشته فیزیک از دانشگاه شریف گرفت و برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا در ۲۲ سالگی به آمریکا مهاجرت کرد.

آقای بهبهانی آواز را در ۱۶ سالگی با کلاس‌های نجمه تجدد شروع کرد، و ردیف‌های عبدالله خان دوامی را از جهانگیر مهرپروران آموخت. او از همان ابتدا از آموزه‌های شهرام ناظری بسیار آموخت و در آواز، خود را تحت تاثیر این استاد موسیقی ایرانی می‌داند.

سیاوش بهبهانی درباره‌ی این اثر گفته است: «انگیزه تولید این آلبوم، ریشه در علاقه‌ی من به آواز قدیمی ایران دارد. در آواز اقبال آذر، قمر، و نکیسا، سرعت و ایجازی‌ می‌بینم که می‌توانند المان‌هایی تأثیرگذار در موسیقی امروز باشند. ز طرفی موسیقی سنتی را به صورت تاریخی دمخور غزلیات سعدی و حافظ می‌بینم. به‌رغم علاقه به این بزرگان، احساس می‌کنم که عواطف انسانی گسترش یافته و برای بیان آنها آواز ایرانی نیز نیاز به گسترش دارد.»

به گفته آقای بهبهانی او در این تجربه متفاوت، ریشه‌های آواز ایرانی و اصالت‌های آن را حفظ می‌کند و در این راه با صهبا امینی‌کیا، همراه می‌شود تا فضاهای تازه‌ای در ارکستراسیون، آواز، و برخورد با شعر معاصر را تجربه کنند.